Obecně se přijímá tvrzení, že kvalitní, pravidelný, dostatečně dlouhý a nepřerušovaný spánek je klíčový pro lidské zdraví. Již méně se však ví, že poloha při spaní může leccos prozradit o osobnosti ženy. Možná si toho začnete i vy po přečtení tohoto článku více všímat.
Nedá se říct, že by se analýza obvykle zaujímaných poloh při spánku nedala v určité míře aplikovat také na muže, ale psychologové se shodují v tom, že platí zejména pro ženy. Můžete se s námi přesvědčit, jestli níže uvedené odpovídá také vám a vaší situaci.
Poloha vleže s rukama podél těla
Pokud spí žena většinou na zádech a má přitom ruce položené podél těla, jedná se podle psychologických studií o ješitného člověka, který je obvykle náročný na lidi ve svém okolí a očekává od nich jen ty nejlepší výsledky. Problémem dané osoby bývá většinou také nedůvěra, kterou ke svému okolí cítí.
Poloha zvaná volný pád
Pro tuto polohu jsou typické ruce, které jsou rozhozeny na polštáři nebo za hlavou. Nezáleží přitom na tom, jestli dotyčná osoba spí na zádech nebo na břiše. A co tato poloha vypovídá o povaze dané osoby? Ženy, které takto spí, bývají velice empatické k problémům druhých lidí a bývají hodnoceny také jako přátelské osobnosti.
Psychologové vyšli z obdobné analýzy chování osob v bdělém stavu. Pokud tedy například vidíte člověka, který si na pracovní schůzce při sezení na židli založí ruce za hlavou, na zátylku, patří obvykle mezi osoby s otevřenou myslí a vstřícným, pohostinným jednáním.
Poloha na boku
Pokud žena spí na boku, a nezáleží na tom, jestli primárně na pravém nebo na levém, signalizuje to, že se jedná o snadno zranitelnou a velice otevřenou osobu. Jde o velkorysého člověka, jehož společnost lidé rádi vyhledávají. Ačkoliv je tato osoba zranitelná, je naštěstí nadána schopností rychlé obnovy sil a důvěry ve své okolí.
Poloha, při níž žena objímá polštář nebo přikrývku
Pokud při spánku žena obvykle svírá v náručí buď polštář nebo přikrývku, obvykle se jedná o osobu, kterou její okolí považuje za velice důvěryhodnou a nezaujatou.
Silné chrápání
V daném případě sice nejde o polohu těla při spánku, přesto však tento aspekt nelze pominout, protože také o daném člověku leccos napovídá. Psychologové jsou toho názoru, že chrápání je často somatickým projevem skutečnosti, že se daný člověk nemůže z důvodu stresu a frustrace uvolnit ani ve spánku. Proto lidé, kteří chrápou, bývají v bdělém stavu často podráždění a frustrovaní.