Není žádné tajemství, že kefír podporuje hubnutí a posiluje imunitní systém. Obsahuje užitečné látky, které podporují střevní mikroflóru, a navíc zmírňuje chronickou únavu.
Kefír se skvěle hodí do diety. Obsahuje živé bakterie (probiotika), které jsou zodpovědné za zdravou mikroflóru ve střevech. A protože v moderním světě je trávicí trakt většiny lidí narušen toxiny a přebytečnou tekutinou, je více než vhodné kefír do stravy zařadit. Pravidelným pitím se totiž rychle zbavíte škodlivin.
Je stravitelnější než klasické mléko
Fermentované mléko je pro člověka dobře stravitelné. Velmi dobře podporuje detoxikaci organismu a výzkumy ukázaly i to, že by mohlo být cenným pomocníkem v boji proti rakovině. Kefír je na prospěšná probiotika daleko bohatší než třeba jogurty. Dokonce produkuje vlastní antibiotika a doporučuje se ho užívat při braní klasických antibiotik od lékaře.
Kefír prospívá i kostem, zvyšuje absorpci vápníku a hořčíku. Snižuje riziko osteoporózy a díky mléku obsahuje i spoustu užitečných vitamínů. Fermentované mléčné výrobky navíc pomáhají lidem s nesnášenlivostí laktózy. Bakterie přítomné v kefíru zpracovávají mléčný cukr a ve střevech ho pak pomohou strávit. Před pitím by si ale měli lidé s intolerancí laktózy nejdříve udělat test, zda se u nich neobjeví nežádoucí účinky.
Nejlepší je čistý a neslazený
Spíše než ochucený kefír se doporučuje pít čistý, bez přísad. I když nechutná tak dobře, je prospěšnější a účinnější. Po jeho vypití si můžete dát trochu čerstvého ovoce. Pokud chcete kefír využít ke snížení hmotnosti, pijte sklenici ideálně dvakrát denně – ráno a večer. Pokud chcete hubnutí maximalizovat, dopřejte si kefírový půst.
První sklenici byste měli vypít kolem 8–9 hodiny ranní. Po celý den se pak doporučuje pít kefír každé tři hodiny, nejdéle však v půl jedenácté večer. Takový půst se doporučuje dělat nanejvýš jeden den v týdnu. Pro posílení účinků můžete do kefíru přidat koření, například zázvor nebo skořici. Kefír také můžete mixovat se zeleninou nebo ovocem. Měli byste užívat jen kefír s nízkým obsahem tuku a nedoslazovat ho cukrem. Pokud chcete, můžete přidat med.
Kombinujte ho s jablkem nebo řepou
Pokud vás během denního půstu trápí pocit hladu, po každém vypití sklenice si dejte jedno jablko. Jablka můžete jíst syrová nebo upečená v troubě. Tělo se jimi zasytí a navíc podpoří očistu. Samozřejmě dodržujte pitný režim neslazenou vodou a čaji. Půst je vhodné doplnit také lehkou fyzickou aktivitou.
Další přísadou, která se ke kefíru skvěle hodí, je řepa. Pomáhá očistit tělo od toxinů a přebytečné vody. Strava sestavená z kefíru a řepy je také nejlepším pomocníkem na hubnutí. Chcete-li si připravit účinný koktejl, rozmixujte 1,5 l kefíru s 1 kg vařené a oloupané řepy nakrájené na kousky. Výsledná tekutina by měla být hladká a bez kousků. Pijte každé tři hodiny tak, jako byste pili samostatný kefír.
Zdroj: EatThis