Slunce nemilosrdně praží na vaši tvář a pálí na kůži po celém těle. Tomuto faktoru musíte v létě přizpůsobit péči o pleť.
Během horkých letních měsíců prozářených Sluncem vyžaduje vaše pokožka zvláštní pozornost. Péče i no bude značně odlišná od způsobu, jakým se o ni staráte během zimy. Rozdíl bude v použitých přípravcích, způsobu jejich nanášení a zohlednění potřeby hydratace. Kůže se totiž vysušuje ještě více než v zimních měsících, kdy ji dehydratuje silný mrazivý vítr, který vám fouká přímo do obličeje.
Změňte používanou kosmetiku
Ve většině drogérií byste měli být schopni dnes zakoupit zvlášť vyvíjené přípravky na léto a na zimu. Během teplých měsíců totiž nepotřebujete na pleť nanášet silné vrstvy, naopak se snažte používat co nejtenčí. Stejně tak bude mít letní kosmetika lehčí texturu a pozměněné složení oproti té zimní. Navíc obsahují přípravky na léto jiné živiny, které vaše pokožka potřebuje v teple doplňovat mnohem více než v zimě.
Pravidelně hydratujte
Největším problémem kůže v létě bývá sucho, teplo a sluneční záření. Kombinace těchto faktorů má za následek vysychání pokožky, což vede k jejímu rychlejšímu odumírání, loupání nebo dokonce ke spáleninám. Měli byste tomu předcházet tím, že budete svou kůži pravidelně hydratovat. Nezapomínejte se proto během dne namazat krémem a po večerní hygieně použít na tělo nějaký se silným zvlhčujícím faktorem.
Hydratovat však není potřeba pokožku jen navenek, ale také zevnitř, což vám zajistí pitný režim. Tekutiny musíte do těla doplňovat pravidelně a za den byste měli vypít minimálně 2 litry čisté vody. Nedoporučuje se přitom přijímat nápoje s kofeinem, který vás naopak ještě odvodní a vy tak nakonec budete potřebovat mnohem větší množství tekutin. Při fyzické námaze pijte více, sportovcům se doporučují až 4 litry vody denně.
Chraňte pokožku před slunečním zářením
Nezapomínejte na to, že vás nejvíce v teplých letních měsících ohrožují paprsky. Nedílnou součást jich tvoří nebezpečné UV záření, jemuž se nesmíte vystavovat příliš dlouhou dobu nebo zcela nechráněni. Nezapomínejte proto na používání přípravků s UV filtrem, který zamezí dopadu značné části těchto paprsků na vaši pokožku. Ta se tak okamžitě nespálí během prvního letního dne a vy snižujete riziko vzniku rakoviny kůže.
Pravidelně pokožku regenerujte
Prakticky veškeré činnosti, jimiž si v létě krátíte volné chvíle, mohou mít negativní dopad na vaši kůži. Nejčastěji se bude jednat o vystavování se slunečnímu světlu při opalování, působení chlorované vody z bazénu při plavání nebo mořské soli při šnorchlování na dovolené. Pokožka tak bude potřebovat pomoci s následnou obnovou a posílením buněk pomocí zvlhčujících a regeneračních krémů
Zdroj: Medonet