Některá přírodní léčiva mohou působit jako silná antibiotika, a dokonce mohou být účinnější než komerční přípravky. Kromě toho nemají žádné kontraindikace.
Některé rostlinné výtažky, éterické oleje, a dokonce i potraviny mají silné antibiotické účinky, které předčí jakýkoliv komerční prostředek. Jedná se proto o skvělá léčiva, jež můžete využít k potlačení růstu bakterií a mnoha dalších problémů – většina z nich totiž obsahuje antioxidační sloučeniny, které hrají velmi důležitou roli při detoxikaci těla a obranyschopnosti imunitního systému, říká doktorka Debra Sullivan.
Sladký med
Med je jedním z nejstarších známých antibiotik, jehož původ sahá až do starověku, kdy ho staří Egypťané často díky jeho účinným složkám používali jako přírodní antibiotikum a prostředek na ochranu pokožky. Stejně tak má vysoký obsah cukru, který může pomoci zastavit růst některých bakterií, a má nízkou hladinu pH.
Extrakt z česneku
Česnek má silné antimikrobiální vlastnosti, a to zejména ve formě extraktu. Jeho použití je obecně bezpečné a pomůže vám kromě odstranění infekcí a plísní také vyléčit bolesti kloubů – s dávkou byste to však raději neměli přehánět, protože větší množství nemusí vaše tělo ustát.
Extrakt z myrhy
Myrha je užitečná rostlina, která má schopnost odhánět škodlivé sloučeniny v těle a její extrakt dokáže účinně hubit patogeny, jako jsou například:
- E. coli,
- Staphylococcus aureus,
- Pseudomonas aeruginosa,
- Candida albicans.
Myrha je pro lidské tělo obecně dobře stravitelná, ale u některých jedinců může způsobovat průjem. Proto ji raději používejte zpravidla zevně, a to vždy podle doporučení na obalu.
Tymiánový esenciální olej
Tymiánový esenciální olej je obzvláště užitečný proti bakteriím odolným vůči antibiotikům – dokáže zničit až 120 kmenů, které mohou způsobovat nebezpečné nemoci. Berte však na vědomí, že je tento přípravek určen pouze k vnějšímu použití, a před jeho aplikací byste ho vždy měli zředit nosným olejem (například kokosovým nebo olivovým).
Esenciální olej z oregana
Tento výrobek si získal oblibu zejména díky složce zvané karvakrol, kterou obsahuje. Ta má totiž silné terapeutické vlastnosti, jež mají při inhalaci schopnost aktivovat regeneraci těla, léčit žaludeční vředy a snižovat zánět. Použít ho můžete i zevně, a to opět v kombinaci s nosnými oleji, například pro léčbu kožních nemocí nebo plísně na nohou.
Zdroj: Healthline