Štítná žláza se řadí k nejdůležitějším orgánům lidského těla a má klíčový vliv na správné fungování organismu. Proto je velmi důležité vědět, jestli funguje jak má a případně se její činnost snažit podpořit i prevencí.
Základem jejího správného fungování je jód. Jeho nedostatek se může projevit zhoršenou imunitou. V štítné žláze se syntetizují hormony, které ovlivňují funkci srdce, cévního, trávícího i nervového systému. Léčbu štítné žlázy lze řešit i přírodními metodami. V prvé řadě jde o změnu stravování a podpořit správné trávení. Nejdříve by mělo dojít k očistě střev, jater a zlepšení cirkulace krve. Jedním z nejlepších způsobů, jak pročistit své tělo je očista pomocí lněných semínek. Lněná semínka jsou i výtečnou prevencí. Odstraňují toxiny z těla, pročisťují střeva a zlepšují činnost jater. Sníží i hormonální nerovnováhu.
Jak se projeví špatná funkce štítné žlázy?
Nesprávné fungování štítné žlázy se může projevit mnoha způsoby. Jednak může dojít k jejímu zvětšení (říká se tomu struma), mohou se v místě štítné žlázy tvořit uzly či malé nádory (většinou nezhoubného charakteru). K příznakům onemocnění štítné žlázy patří dále:
-
Spavost
-
Zvýšená únava
-
Zácpa
-
Zimomřivost
-
Přibírání na váze
-
Nedostatek energie
-
Apatie – nezájem o cokoliv
-
Hromadění tekutin v těle
-
Padání vlasů
-
Ztráta zájmu o sex
-
Vypouklé oči
-
Silná menstruace
-
Vyšší cholesterol
-
Špatná kvalita nehtů
Lék a prevence – lněná semínka
12 čajových lžiček semínek zalijeme litrem vařící vody a necháme 15 minut povařit. Vývar následně odstavíme, rozmixujeme a pijeme 6x denně po jednom šálku teplého vývaru. Tuto kúru je vhodné držet minimálně dva týdny.
Pokud chceme účinky očistné kúry zvýšit, stravujeme se zdravě! Přednost by měla mít pestrá strava. Vyhýbat bychom se měli
-
Tučnému masu
-
Mléčným výrobkům
-
Cukru
-
Alkoholu
-
Kofeinu
Bylinky jsou další možností, jak podpořit správnou činnost štítné žlázy a umocnit účinky kúry lněného semínka. Vhodné jsou bylinky, který mají pozitivní vliv na trávicí soustavu – máta, heřmánek, řebříček, kořen pupavy a další.
Vhodné je dodržovat spánkovou hygienu, pitný režim a zařadit nějakou fyzickou aktivitu. Jste-li zdraví – hýčkejte si své zdraví a věnujte se prevenci. Je to mnohem lepší, než pak řešit následky nezdravého životního stylu.
Obrázek: Yotube, pixabay.com