Hnědé skvrny na kůži mohou nepříjemně ovlivnit váš vzhled. Pokud trápí i vás, můžete vyzkoušet účinný domácí prostředek pro jejich rychlé odstranění.
Hnědé skvrny, které se začínají objevovat na kůži s postupujícím procesem stárnutí, jsou bohužel součástí života a se vší pravděpodobností potkají i vás. Obvykle vznikají také v důsledku častého slunění pokožky, a proto je nezbytné dbát v tomto ohledu na dostatečnou ochranu. Abyste se jich však zbavili, nemusíte podstupovat invazivní procedury nebo užívat drahé komerční léky, říká doktorka Amanda Caldwell.
Nejčastější příčiny vzniku hnědých skvrn
Hnědé skvrny často vznikají v důsledku působení ultrafialových paprsků slunce – když je kůže vystavena těmto paprskům, tělo začne produkovat melanin ve snaze opálit kůži a vytvořit štít, který chrání její hlubší vrstvy. Proto se také nejčastěji objevují na krku, obličeji, ramenech a pažích. Obzvláště náchylní jsou k jejich výskytu starší lidé, jejichž organismus již nedokáže perfektně pracovat s kolagenem a udržovat pokožku v dobrém stavu.
Přestože jsou tyto skvrny většinou neškodné, pokud si všimnete, že se začínají objevovat na vaší pokožce, může to poškodit váš vzhled. Proto mnozí lidé touží po jejich rychlém a bezbolestném odstranění. V některých případech, zejména pokud dojde ke změně jejich barvy nebo krvácení, by se mohlo jednat o příznak nebezpečného onemocnění, a proto je dobré navštívit lékaře.
Účinná léčba skvrn
Vzhledem k tomu, že výskyt hnědých skvrn není nebezpečný ani spojený s žádnými zdravotními problémy, není nutná žádná léčba. Pokud se vám však nelíbí a chcete se jich zbavit, můžete na to jít poměrně snadno, a to užíváním léků – lékaři většinou předepisují bělicí krémy, které obsahují hydrochinon s retinoidy, jako je tretinoin. Dále je také důležité používat opalovací krém, jenž pokožku ochrání před vznikem dalších skvrn.
9 z 10 žen se mylně domnívá, že na stařecké skvrny neexistuje řešení. Tato metoda je odstraní do týdne
Dále můžete vyzkoušet také jednoduché domácí ošetření, a to na základě dvou jednoduchých ingrediencí. Stačí vložit čerstvě nakrájenou cibuli do látky, vzít těžký předmět a pomocí něj zeleninu rozdrtit a uvolnit z ní šťávu. Tu poté nalijte spolu s půl šálkem jablečného octa do mixéru a obsah rozmixujte. Poté si připravte látku či tampon a pomocí něj naneste tekutinu přímo na postižené místo. Pro dosažení optimálních výsledků provádějte tento postup jednou denně – zlepšení byste měli zaznamenat po dvou až čtyřech týdnech.
Zdroj: Healthline