Bolest sedacího nervu vám dokáže velmi snadno narušit každodenní život. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte účinky masáže pomocí tenisového míčku.
Bolest sedacího nervu je nepříjemný problém, který dle studií postihuje zejména lidi se sedavým zaměstnáním, nízkou fyzickou aktivitou nebo pacienty trpící obezitou. Pokud se s ní potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k chiropraktikovi či utrácet za drahé masti plné chemických sloučenin. Mnohem lépe vám dokáže pomoci obyčejná masáž s tenisovým míčkem, kterou lze provádět z pohodlí domova a nezabere vám ani mnoho času.
Tenisový míček proti bolesti zad
Většina pacientů trpících bolestí sedacího nervu si za nepříjemné příznaky může sama. Je proto důležité, abyste nejprve rozpoznali její příčinu a v závislosti na ní pak stanovili vhodnou léčbu. Často je to například nízká aktivita, špatné držení těla, nebo naopak přemáhání, které ji způsobují. Během léčby vám pak může pomoci s úlevou i obyčejný tenisový míček, a to ve formě masáže. Změnu díky němu pocítíte již během několika krátkých vteřin.
Tajemství účinnosti tenisového míčku spočívá ve skutečnosti, že dokáže stimulovat oblast, kde se dle serveru Healthline nachází piriformisový sval. Ten do určité míry také ovlivňuje sedací nerv a pokud na něj správně zatlačíte, poskytne vám rychlou úlevu a zmírní nepříjemné pocity. Navíc tato metoda nemá žádné vedlejší účinky a pokud již míček máte u sebe doma, nebude vás to stát naprosto žádné peníze.
Příznaky, které upozorňují na revmatoidní artritidu. Patří mezi ně například i slabost a únava
Účinná masáž a prevence
Jakmile budete připraveni, lehněte si pod míst, odkud pochází bolest, si položte tenisový míček. Poté se uvolněte jak nejlépe vám to půjde a pokuste se na něj vyvinout trochu tlaku – tedy tak, aby vám to bylo příjemné, ale zároveň jste pociťovali mírnou bolest. Tuto pozici držte po dobu 30 až 60 sekund a mezitím se snažte po míčku různě hýbat. Celá terapie by poté měla trvat něco mezi 5 až 10 minutami (nebo pokud chcete, tak i déle).
Cvičení můžete provádět do doby, než se příznaky nezlepší a vy se budete cítit dobře. Rovněž byste neměli zapomínat také na prevenci bolesti sedacího nervu, mezi kterou patří následující:
- Vždy se snažte udržovat zdravé držení těla a vyvarujte se sezení několik hodin v kuse.
- Každý den vypijte dostatek vody.
- Dopřejte si dostatek spánku, aby mohlo tělo regenerovat.
- Snažte se bojovat proti stresu, který podporuje bolest v určitých částech těla.
Dbát byste měli také na dostatek fyzické aktivity, nejlépe třikrát až čtyřikrát do týdne. Ta vám mimo jiné pomůže také zhubnout přebytečná kila. A jak jsme na Zdravém Stravování již uváděli, nemusíte nutně podávat obrovské výkony, zkuste začít třeba několikaminutovým cvičením u televize, i to se počítá.