Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Někteří prodejci vás překvapí přehnanými maržemi
Chcete si koupit čistě české slitky nebo cihličky? Pak máte smůlu. Žádná česká mincovna takové produkty nevyrábí. Všechny z nich se k nám importují z okolních zemí (například Švýcarska nebo Německa).
Proces přepravy žlutého kovu není jednoduchý. Musí se do něj zapojit řada odborníků, přičemž každý z nich si stanoví cenu za své služby. K tomu připočtěte české obchodníky. Někteří z nich si totiž stanoví opravdu nemravné marže.
Pojďme si tento stav předvést na reálném příkladu. Představte si, že zrovna sháníte gramový slitek ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus. Ten někde koupíte za 1 900 Kč, jinde za 2 300 Kč, ale klidně i za 2 500 Kč.
Chcete ho zpětně odprodat? Někde ho prodáte za 1 700 Kč, jinde za 1 400 Kč.
Jak vidíte, absolutně stejný produkt stojí u různých obchodníků všelijak. Z toho důvodu musíte vždy před nákupem porovnávat rozdílné nabídky prodejců a nakupovat jen tam, kde je to pro vás nejsmysluplnější. Dobrým příkladem jsou odborníci pod výše vloženými odkazy.
Jaké jsou predikce do budoucna?
Přední světoví analytici a investoři v jednom tvrdí, že budoucí ceny zlata překonají ty současné o stovky procent. Tohoto kovu je přece jen na světě pouze omezené množství, zatímco poptávka rok od roku strmě roste (na zlatě jsou závislé průmyslové obory, zdravotnictví, elektronika a podobně).
Pokud tedy čekáte na jakousi korekci (v posledních týdnech zlato překonalo historické rekordy), musíme vás zklamat – taková taktika je špatná. Čím později nakoupíte, tím horší dlouhodobé výsledky budete mít.
Zlato totiž není krátkodobá spekulace. V těchto ohledech je neschopné. Skvěle si vede až v řádu deseti, patnácti a více let. V takto dlouhém časovém horizontu absolutně nezáleží na tom, co se dělo během několika málo týdnů. Nehledě na to, že časování trhu je téměř nemožné.