Podívejte se nezaujatě na své tělo a všimněte si, kde máte nejvíce tuku. To samo o sobě vám řekne mnoho o vašem životním stylu.
Přibírání na určitých částech těla může být frustrující a zároveň náznakem možných zdravotních problémů. Zatímco někteří lidé mají tendenci ukládat tuk rovnoměrně po celém těle, jiní si mohou všimnout, že některé oblasti, jako jsou břicho, stehna nebo horní část paží, nabírají tuk rychleji než ostatní, uvedl web Healthline. Prozkoumejme některé z hlavních příčin tohoto jevu a způsoby, jak s tím efektivně zacházet.
Přibírání po celém těle
Ve vašem případě je vaše nadváha způsobena jídlem, které jíte. Jedná se o nejčastější příčinu obezity; potraviny a nápoje s vysokým obsahem sacharidů. K obezitě může přispívat i to, že máte sedavé zaměstnání a jíte kaloricky vydatnou stravu. Chcete-li se zbavit nadbytečných kilogramů, rozhodně musíte změnit svůj jídelníček. Snažte se snížit množství jídla, které jíte, vyřaďte cukry a cvičte alespoň 30 minut denně.
Cukr je nezbytnou součástí jídelníčku každého člověka, ovšem v tomto případě platí dvojnásobně, že všeho moc škodí. Vaše tělo vykazuje určité projevy, pokud konzumujete příliš mnoho cukru, jak jsme vás informovali na našem webu ZdravéStravování.
Přibírání v oblasti zad a pasu
Přibíráte na váze, pokud jste dříve pravidelně cvičili, ale už nejste tak aktivní. Klíčové pro vás nyní je zavést pravidelnost do svého stravování. Jezte každý den ve stejnou dobu, mezi jídly ať není příliš dlouhá doba a strava obsahuje hodnotné živiny a zdravé potraviny.
Tyto příznaky onemocnění štítné žlázy jsou jediným klíčem k včasné léčbě. Většina lidí je přehlíží
Tukový prstenec okolo břicha
Tento typ obezity je důsledkem úzkosti, deprese a stresu. Stav deprese je magnetem na čokoládu a sladkosti – pravděpodobně sníte mnohem více sladkých pochutin, než je vaše denní energetická potřeba, což způsobuje, že si vaše tělo vytváří větší tukové zásoby. Řešením číslo jedna je ve vašem případě cvičení. Cvičením zabijete dvě mouchy jednou ranou: zbavíte se deprese i nadváhy.
Přibírání na břiše
Stres může hrát klíčovou roli v přibývání tuku, zejména v oblasti břicha. Nadměrná expozice stresu může zvýšit hladinu kortizolu, což může vést k ukládání tuku v břišní oblasti. Emocionální faktory jako emoční přejídání nebo nedostatek spánku mohou také ovlivnit, kde na těle tuk přibývá a jak rychle se to děje. Jak například uvádí doktor Timothy J. Legg, dobré je v takovém případě začít meditovat, provádět dechová cvičení nebo kontaktovat odborníka.
Přibírání v oblasti hýždí a stehen
Mnoho z nás nedokáže správně zpracovat potraviny obsahující lepek. Nesnášenlivost lepku a s ní spojená obezita se může objevit již v mladém věku, ale je také velmi častá u žen, které se blíží menopauze nebo mají hormonální problémy. Hovorově se jí říká hruškový typ – ať už ji nazýváte jakkoli, pokud přibíráte na váze, vašimi největšími nepřáteli jsou kromě lepku dlouhodobé sedavé zaměstnání, kouření a konzumace alkoholu.
Pokud se tento případ týká i vás, měli byste se zaměřit na zdravý životní styl, sportovat více a podle lékařky Marie Lorraine Johnson samozřejmě také dbát na svůj stravovací režim.