Stres je původcem mnoha onemocnění a bolestí – Zjistěte, co vše mohou prozrazovat bolesti o vašich emocích

Miliony lidí trpí chronickou bolestí, aniž by si byli vědomi, že jednou z jejích hlavních příčin může být stres. Poslední studie ukazují, že lidé, kteří se potýkají s úzkostí a stresem, omezují svaly, což způsobuje únavu a křeče, bolesti hlavy a další problémy. Stres je přirozenou fyzickou a duševní reakcí na životní zkušenosti. Všichni to čas od času zažíváme díky každodenním povinnostem, jako je práce a rodina a vážným životním událostem.

Stres může být prospěšný pro okamžité, krátkodobé situace, protože pomáhá člověku vyrovnat se s potenciálně vážnými situacemi, uvolněním hormonů, které zvyšují rychlost srdce a dýchání a připravují svaly na reakci. Nicméně, chronický stres udržuje zvýšenou úroveň stresu, a to si může vybrat daň na vašem zdraví. Svaly se napínají, aby se chránily před zraněním při stresu, a když se člověk uvolní, uvolní se znovu i svaly. V případě chronického stresu však nemají svaly šanci relaxovat, což způsobuje bolesti hlavy, zad apod.

Chronická bolest může být vyvolána nejen fyzickým zraněním, ale je také výsledkem emocionálních problémů a stresu. Fyzická bolest je často jen znaménkem, které naše tělo posílá, že ještě zbývá nějaká „emocionální práce“, kterou je potřeba udělat. Oblast, ve které pociťujete bolest, může proto odhalit váš emocionální stav. Zde je 12 částí těla, které jsou takovým indikátorem.

Hlava

Bolesti hlavy jsou často výsledkem starostí o malé věci v životě a určitých překážek, kterým čelíte. Najděte způsob, jak více relaxovat a nemyslet stále jen na své každodenní úkoly a problémy.

Krk

Bolest v krku je často spojená s odporem. Něco jste neřekli, nechcete říci nebo se bojíte říci. Držíte to v sobě – máte to na jazyku, ale nevyšlo to ven. Někdy je příliš těžké odpustit, ale je nutné najít sílu pustit zbytečnosti, které vás blokují.

Ramena

Jste pravděpodobně nerozhodní a dilema, kterým čelíte, způsobují intenzivní tlak. Najděte si osobu, se kterou můžete hovořit, a nebojte se požádat o radu.

Horní záda

Ve většině případů je tato bolest způsobena strachem z lásky nebo pocitem nedocenění. Komunikace je však nejlepším způsobem, jak požádat o pomoc své blízké.

Dolní záda

Bolest v dolní části zad může být způsobena strachem ze ztráty nebo posedlostí penězi. Pamatujte si, že bohatství není klíčem ke štěstí, proto se snažte najít lásku a radost, zisk nakonec také přijde.

Lokty

Bolest loketních kloubů může být výsledkem nelogické tvrdohlavosti. Snažte se, aby věci v životě proběhly, a neodporujte změnám. Co se má stát, to se stejně stane.

Ruce

Bolest v rukou je způsobena osamělostí. Snažte se jít ven, setkat se s novými lidmi, trávit čas na přeplněných místech a navštívit své přátele.

Kyčle

Bolesti kyčlí se projevují často u lidí, kteří se bojí změn. Život se mění a měli byste jít s proudem. Užijte si každý okamžik, protože to může být velké dobrodružství.

Kolena

Lidé s nafouknutým egem často trpí bolestmi kolen. Podívejte se na svět – netočí se jen kolem vás. Projevte péči o své blízké a buďte tam, když vás potřebují.

Lýtka

Bolest v lýtkách může znamenat napětí ve vztahu, posedlost a žárlivost. Naučte se důvěřovat svým přátelům a partnerům, relaxujte.

Kotníky

Rušný a hektický životní styl nás často nutí zanedbávat své potřeby a přestat honit své sny. Přesto se o sebe musíme řádně starat a dělat věci, které nás učiní šťastnými a pomohou splnit životní cíle.

Nohy

Bolest v nohou se obvykle objevuje v případě apatie, nebo když někdo věří, že všechno, co se děje, je špatně. Stačí si udělat chvíli čas a najít krásu ve svém životě. Více se usmívejte, dělejte zábavné věci a užívejte si života naplno.

Jak snížit úroveň stresu

  • Sdílení problémů s přáteli nebo rodinou, kteří jsou ochotni naslouchat, podpořit vás a najít společně řešení

  • Uspořádejte si svůj čas efektivněji a stanovte priority, naučte se řídit svůj čas a zaměřte se pouze na nejdůležitější věci ve vašem životě

  • Zapojte se do pravidelného tělesného cvičení a dalších zdravých pohybových aktivit, budete tak stimulovat uvolňování hormonů dobré nálady (endorfinů)

  • Stanovte si krátkodobé cíle, abyste podpořili své sebevědomí

  • Nekuřte, nepijte alkohol

  • Dostatečně odpočívejte a spěte

Obrázky: pixabay.com