Hubnutí je náročný proces, který se spousta lidí snaží urychlit. Nyní jsou v oblibě tělové zábaly, jež však mohou slibovat nebezpečné výsledky. Hrozí dehydratace.
Chcete-li zhubnout a nedaří se, je logické, že hledáte další účinné způsoby, kromě jídla a pohybu, které by vám mohly pomoci na cestě k vytoužené postavě. Tělové zábaly jsou jednou z nejoblíbenějších metod, jak shodit přebytečná kila, respektive ubrat několik centimetrů po celém těle a zpevnit povislou pokožku. Jak to ale všechno funguje?
Jak zábaly pomáhají zhubnout?
Samozřejmě záleží, jaký tělový zábal si vyberete. Buďte s volbou opatrní, některé produkty slibují úbytek pár kil, jiné až několika centimetrů, dokonce i o několik velikostí oblečení při pravidelných procedurách. Tělové zábaly jsou velice diskutabilní metodou hubnutí.
Reklamním tvrzením nelze věřit na 100 %, jak to tak bývá u všech komerčních produktů, a většina doporučení je neoficiálních, zpravidla pocházejí od lidí, kteří zábaly sami vyzkoušeli, jenže nevíte, jakou dodržovali životosprávu, jak často prováděli fyzickou aktivitu, jejich životní styl je pro vás neznámý, jak varuje Debra Rose Wilson.
Konzumace šťávy z kysaného zelí nabízí benefity celému tělu. Podporuje i trávení a hubnutí
Někteří lidé podstupují neoprenové zábaly, jež zvyšují tělesnou teplotu, vy pak jednoduše řečeno přebytečné centimetry vypotíte. Okamžitě ztratíte vodu, to znamená, že jakmile stoupnete na váhu, bude ukazovat značný úbytek hmotnosti, což nemusí být bezpečné, protože organismus zůstane dehydratovaný. Jiní zkoušejí zázvorové zábaly. Obalí se mokrým ručníkem, nechají působit 5 minut a po sundání potřou zapařená místa směsí zázvoru a tělového mléka. Dále zabalí plastovou fólií a zajistí elastickým pásem. Nechají působit přes noc.
Pomáhá zázvor s hubnutím?
Pokud jste zjistili, že tělové zábaly nejsou nic pro vás, ale přesto byste svůj proces hubnutí chtěli podpořit všemi možnými dostupnými prostředky, zázvor rozhodně patří k surovinám, které je vhodné zařadit do své diety. Obsahuje sloučeniny zvané gingeroly a shogaoly (v dehydratované formě), jež stimulují biologické aktivity ve vašem těle, jak uvádí server Healthline.
Má antioxidační vlastnosti, které pomáhají chránit před volnými radikály, jež způsobují oxidační stres, který je zase důsledkem nadváhy a obezity, jak se můžete dočíst ve výzkumu zveřejněném v časopise Medical Principles and Practice. Protizánětlivé vlastnosti vás zase budou chránit před zánětem, jenž je také často následkem nezdravě vysoké tělesné hmotnosti.
S konzumací zázvoru však buďte opatrní, i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Budete-li jej jíst příliš často jen proto, že si myslíte, že rychleji zhubnete, nefunguje to tak. Akorát byste si uškodili. O rizicích nadměrného pojídání zázvoru jsme již psali na ZdravémStravování.