Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, se vší pravděpodobností se jedná o migrénu. Objevit se může dokonce i nevolnost nebo zvracení.
Migréna je nepříjemný neurologický stav, který obvykle způsobuje záchvaty bolesti hlavy a další nepříjemné příznaky, jako je zvýšená citlivost na světlo, zvuk, pach nebo dotyk druhé osoby. Jakmile tedy na sobě některé z nich pocítíte, na nic nečekejte a zamiřte k lékaři, neboť neléčení tohoto onemocnění může vést dle odbornice Deeny Kuruvilly k řadě dalších nebezpečných problémů a narušit váš každodenní život.
Nejčastější příznaky obávané migrény
Migréna může způsobovat mnohem více problémů než pouze silné bolesti hlavy a nekonečnou zmatenost, uvádí dále Deena Kuruvilly. Tento neurologický stav často zahrnuje také:
- nevolnost,
- zvracení,
- potíže s mluvením,
- necitlivost těla nebo naopak silné mravenčení,
- zvýšenou citlivost na zvuk,
- neschopnost vystát jakékoli světlo.
Pacienti mohou rovněž pociťovat různé příznaky ještě předtím, než dojde k jejímu samotnému rozvoji.
Díky těmto tlakovým bodům se zbavíte bolestí, které trápí 99 % populace v pokročilém věku
V takovém případě, tedy zhruba 1 až 2 dny před pocítěním intenzivních bolestí, se může objevit chuť na jídlo, deprese, silná únava nebo nedostatek energie i po vydatném spánku, zívání během dne, ztuhlost krku nebo dle serveru Healthline také podrážděnost. Samotná bolest hlavy pak může být tupá, pulsující, bodavá nebo vystřelující z jedné strany na druhou. U některých pacientů pak naopak spíše mírná.
Pokuste se zaměřit na vhodnou prevenci
Většina záchvatů migrény trvá asi 4 hodiny, ovšem pokud se neléčí včas, mohou trvat klidně v rozmezí 72 hodin až po dobu jednoho týdne. Jakmile ji tedy na sobě pocítíte, raději se co nejrychleji poraďte s odborníkem, který vám poradí, co dále. Pomoci může poté i vhodná prevence, jako je dostatečná hydratace těla, kvalitní spánek, zvládání stresu, dobře nastavený jídelníček, vyhýbání se kouření a stejně tak i pravidelný sport, radí lékařka Angelica Balingit.