Pokud vás trápí plíseň na nohou, zaměřte se na tyto metody léčby. Stačí je aplikovat a brzy si všimnete pozitivních změn.
Plíseň na nohou patří mezi nepříjemné, ale za to velmi časté problémy. Pokud se s ní potýkáte i vy, za žádnou cenu to nepodceňujte a co nejrychleji se zaměřte na vhodnou léčbu. Pomoci vám dokáží i obyčejné lidové prostředky, jako je koupel nohou v octu či lázni z epsomské soli. Velmi dobře pak také dle lékařky Amandy Caldwell pomáhají i vhodné léky, zejména co se týká antimykotik. Během uzdravování je také důležité dbát na zvýšenou hygienu.
Antimykotika a koupel nohou
Pokud trpíte plísní na nohou a již nevíte, jak si pomoci, nechte se nejprve vyšetřit. Lékař vám poskytne vhodné léky a doporučí, co dělat dále. Ve většině případů od něj dostanete antimykotika, která pomáhají ničit škodlivé bakterie a pokožku v dané oblasti regenerovat. Nezbytné je také dbát na zvýšenou hygienu, a to včetně čištění bot, protože se mohou patogeny velmi rychle začít šířit na okolní povrchy. To by vše ještě zhoršilo.
Velkým pomocníkem v případě plísně na nohou jsou poté i vhodné lázně. Například pravidelná koupel chodidel v horké vodě s epsomskou solí nejenže ničí bakterie, ale také dle webu Healthline oblast regeneruje a uvolňuje celé tělo. Vždy se řiďte podle návodu na obalu balení, které vás nasměruje, jak prostředek použít. Pozor, není dobré provádět tuto proceduru v případě, že máte na nohách otevřené rány.
Konec popraskaných pat díky přírodní léčbě: Z pohodlí domova pomůže i kokosový olej a med
Škodlivé bakterie také nedokáží vystát ocet. Ten je znám pro vysokou kyselost, a když si do něj začnete postiženou oblast pravidelně namáčet, brzy pocítíte příznivé změny. Léčivý prostředek je nicméně dobré nejprve zkusit zředit s vodou, protože by mohl být na pokožku příliš intenzivní. Dobře pak funguje i koupel nohou v Listerinu, radí doktorka Debra Rose Wilson. Na Zdravém Stravování jsme také psali, jak vám domácí koupel nohou zbaví ztvrdlé kůže.