Evropu sužuje obávaný syndrom, na který léky prakticky nepůsobí. Na tyto příznaky si dejte velký pozor

Fotografie: Freepik

Podle statistik se Evropou šíří čím dál častěji tzv. syndrom bílých plic. Onemocnění je těžké rozpoznat včas a nepůsobí na něj antibiotika.

Každý rok lékaři sledují různá onemocnění a jejich šíření Evropou. Statistiky totiž dokáží určit, které z nich nabírá na síle a je důležité před ním varovat společnost. Naposledy se do takové fáze dostal podle serveru TN takzvaný syndrom bílých plic. Ten letos tvořil 40 % všech zaznamenaných infekcí dýchacích cest a nebezpečný je především proto, že ho nelze zpočátku rozpoznat a nepomáhají s ním ani žádná klasická antibiotika.

Evropou se šíří nebezpečný syndrom

Syndrom bílých plic vzniká v důsledku nakažení mykoplazmaty. Ty se poté projevují při rentgenu jako bílé skvrny, které se neustále množí. Kromě toho způsobují také nepříjemné příznaky spojené s dýchacími cestami a velmi podobné černému kašli nebo běžnému nachlazení, uvádí Healthline. Zpočátku je ho nicméně těžké rozpoznat, přičemž první vážnější projevy nastávají až v momentě, kdy se začíná ovlivňovat fungování organismu.

Typicky toto onemocnění postihuje děti ve věku 5–17 let a přenáší se kapénkami. Nejvyšší riziko nakažení proto hrozí především ve školách a školkách, případně během sportovních událostí a koncertů. Nakazit se jím nicméně může dle webu Fakt naprosto kdokoli a intenzita příznaků většinou závisí na obranyschopnosti imunitního systému daného pacienta. Většinou však mizí zhruba po týdnu, ale je potřeba dopřát si dostatek času pro regeneraci.

Příznaky plicního edému není radno přehlížet. Na vážnost situace poukáže i dušnost a otoky nohou

plíce hrudník bolest
Fotografie: Freepik

Co se týká léků, standardní antibiotika bohužel v případě syndromu bílých plic nezabírají a tělo si s ním musí poradit samo. Nejlepším řešením je proto onemocnění vždy vyležet a podpořit svou imunitu silnými potravinami, jako je například zázvor nebo kurkuma. Žádná větší rizika vám přitom hrozit nebudou, jen musíte zvládnout příznaky. Na ZdravémStravování jsme také psali, jaké můžete vyzkoušet přírodní léky na kašel a chřipku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]