Vynecháváte večeři, protože se snažíte zhubnout nebo pracujete do pozdních večerních hodin a na kvalitní večeři vám nezbyl čas? Pak pokračujte ve čtení – níže vám prozradíme, proč není příliš dobrý nápad, chodit spát s prázdným (vrčícím) žaludkem.
Podle odborníků je hlad něco, co může nechat váš mozek aktivní, takový spánek není rozhodně zdravý a kvalitní. Doporučuje se spát 7 až 9 hodin, zejména, pokud vedete hektický životní styl. Spánek je velmi důležitý, jelikož umožní tělu i mysli odpočívat a zbavit se stresu. Když však jdete spát hladoví, tělo se stresu nezbaví. Zde jsou důvody, proč nechodit do postele hladoví.
Změna nálady
Nekvalitní spánek má dopad na vaší náladu. Asi už se vám někdy stalo, že jste se nevyspali dobře a na vlastní kůži jste pocítili dopady: únavu, skleslost, úbytek energie, špatná nálada. Když ulehnete hladoví, ochudíte tělo o živiny, které potřebuje i pro kvalitní spánek.
Nedostatek energie
I když se ráno nasnídáte, pocítíte dopady vynechání večeře. Samozřejmě se někdy může stát, že nebudete mít hlad a půjdete spát a žádné potíže nenastanou. Ovšem pokud nevečeříte úmyslně a pravidelně a jdete spát hladoví, tělo si neodpočine. Ani bohatá snídaně nenapraví spánkový deficit a úbytek energie.
Přibývání na váze
Pokud si myslíte, že vynechání večeře urychlí vaše hubnutí, mýlíte se. Je to přesně naopak. Abyste bez problému shazovali nadbytečná kila, musíte mít kvalitní spánek. Pokud se večer dobře nevyspíte, odrazí se to na metabolické rychlosti a pomalý metabolismus hubnutí zhoršuje. Navíc nekvalitní spánek způsobuje větší chuť k jídlu, takže se budete během dne více cpát, což hubnutí nijak nepomáhá. Vynechání večeře není tedy zrovna nejlepší řešení.
Proč nechodit spát hladoví?
Vaše tělo bude mít díky kvalitní večeře dostatek energie na noční regeneraci. Spánek je pak kvalitnější, imunitní systém pracuje lépe, i vaše pokožka bude zářivější a navíc získáte vyšší odolnost vůči stresu.
Obrázky: uxdesign.cc, nypost.com