Naše tělo je v podstatě plné bakterií. Řada z nich je ale pro naše zdraví nezbytná a prospěšná. Najdou se však i takové bakterie, které nám škodí, podporují zánětlivost a způsobují nepohodlí a další zdravotní komplikace.
Jednou z nejznámějších je bakterie Helicobacter Pylori, která je u celosvětové populace snad nejběžnější. Je známo, že tato bakterie způsobuje velké množství nemocí a infekcí, zejména v souvislosti s trávicí soustavou.
Obvykle se do těla dostává kontaminovanou vodou nebo potravinami. Má negativní vliv na každého člověka bez ohledu na věk nebo zdravotní stav, ale je pravdou, že lidé se slabou imunitou a starší populaci může ohrožovat skutečně velmi vážně.
Vsaďte nejen na léky
Včasná léčba je nejúčinnějším způsobem, jak se ochránit před zdravotními komplikacemi. Pokud vám tedy lékař diagnostikuje přítomnost této bakterie v těle, máte hned několik možností, jak se účinně bránit. Samozřejmostí jsou klasické farmaceutické přípravky, ale úžasné možnosti vám v tomto ohledu poskytuje i příroda.
Přírodní medicína je překvapivě účinná při léčbě mnoha zdravotních problémů. Vyzkoušejte tyto metody, které vám pomůžou se bakterií zbavit a vrátí vám ztracené zdraví.
Brusinková šťáva
Studie prokázaly účinnost této šťávy nejen při potížích s močovým měchýřem, ale také při boji s bakteriemi v trávicím traktu. Stačí každý den konzumovat čerstvé brusinky nebo pít čerstvě vymačkanou brusinkovou šťávu. Zapomeňte ale na různě doslazované nápoje, neboť cukr a umělá sladila snižují účinnost brusinek.
Med Manuka
Víme, že med má nepopiratelné léčivé vlastnosti. Pokud ale chceme zacílit přímo na bakterie, je manuka nejvhodnějším řešením. Stačí konzumovat lžíci medu každé ráno se snídaní. Výsledky jsou velmi rychlé a užitečné.
Prebiotické jídlo
Jedná se o ovoce, zeleninu a přírodní potraviny, které pomáhají předcházet a omezovat nepohodlí způsobené přítomností nepřátelských bakterií ve střevech. Mají totiž vysoký obsah vlákniny a podporují množení zdravých kolonií bakterií ve střevech.
Patří mezi ně například ovoce, které je bohaté na pektin a inulin. Dále čekanka a aromatická zelenina jako je třeba chřest, cibule nebo česnek, který je extrémně bohatý na inulin a má antibakteriální i antivirotické účinky.