Někdo nedá dopustit na kupovanou balenou vodu a té z vodovodu by se asi ani nenapil, ale vědci uvádí, že je zdraví prospěšná.
Naše tělo se skládá až ze 70 % pouze z vody. My lidé máme to štěstí, že máme pitnou vodu. A také to, že si můžeme vybrat, jestli budeme pít vodu z vodovodu nebo vodu balenou. Každý může mít vlastní názor na to, která voda je pro lidské tělo vhodnější. Je však třeba vědět několik informací, abyste si mohli udělat vlastní a správný názor.
Kvalitní voda z vodovodu je téměř všude
Nalít si do sklenice vodu z vodovodu je asi ten nejsnazší způsob hydratace. Podle průzkumu může až 98 % lidí vypít vodu z vodovodu bez jakýchkoli nežádoucích účinků. Je to také proto, že filtraci vody většinou financují města, ačkoliv v některých oblastech není moc důkladná a je možné v ní najít pesticidy a jiné dusičnany. Totéž platí pro chlór, který může ve vodě zanechat nepříjemnou pachuť.
Existují dva druhy balené vody, minerální a pramenité
Minerální vody podléhají zvláštním normám, ale mohou být mezi nimi i úrovně, které nejsou vždy tolerovány. Pramenitá voda podléhá stejným předpisům jako voda z vodovodu. To znamená, že je pitelná v jakémkoli případě. Doporučuje se vypít balenou vodu do 48 hodin po otevření, aby se v ní nehromadily další bakterie.
Je však úplně jasné, že v dnešní době více než kdy jindy je balená voda mnohem nezdravější a dražší než voda z vodovodu. Také kvůli ochraně životního prostředí je lepší pít vodu z vodovodu. Tohle však zůstává na názoru každého z nás, jestli si raději připlatí za PET lahev, nebo nikoliv.
Zdroj: Healthline