Mnoho pacientů a postarších osob umírá typicky během určitých nočních hodin. Že to není náhoda, nyní potvrdili i samotní vědci.
Ačkoli je smrt pochmurné téma, bohužel se jí nevyhne žádný člověk. V současné době již navíc studie dle lékařky Carissy Stephens dokázaly určit, jak vypadají její typické příznaky a za jak dlouho by zhruba mohla přijít. Nově pak také došlo k novým závěrům, kdy lidé nejčastěji umírají – a to přesněji v jaké hodiny. Statistiky totiž mluví jasně a většina pacientů a postarších osob nejčastěji odchází ze světla světa právě v určitý čas.
Většinou dochází k smrti mezi 3. a 4. hodinou ráno
Smrt je pro mnoho lidí velmi těžké téma. Přesto je však třeba si uvědomit, že jde o nevyhnutelnou součást života, která čeká naprosto každého. Ještě horší je pak přijmout, že ve skutečnosti nikdo nikdy neví, kdy vlastně přijde. Touto otázkou se ovšem nedávno zabývali odborníci a přišli se zajímavým zjištěním. Většina pacientů a umírajících osob totiž dle studií odchází ze světla světa zpravidla mezi 2 a 8 hodinou ranní, s vrcholem mezi 3. a 4. hodinou ranní.
Zdá se tedy, že smrt nastává tiše, ve tmě a často bere životy těm, kteří to ani nečekali. Tato skutečnost má však jasné vysvětlení a navíc se i podle starých mýtů 3. hodina ráno označuje jako „hodina duchů“. Právě proto ji také mnozí často označují za vhodnou dobu k přechodu ze světa živých k mrtvým. Na Zdravém Stravování jsme také psali o typických příznacích smrti, které se mohou objevit krátké týdny před tím, než k ní dojde.
Příznaky blížící se smrti se od sebe zásadně liší měsíc, týden, den i hodinu před koncem
Tento čas má mimo jiné i vědecké vysvětlení. Právě totiž mezi 3:00 a 4:00 ráno výrazně klesá koncentrace hormonů odpovědných za stimulaci těla a orgánů. To následně vede ke zúžení dýchacích cest, což zase může mít za následek horší okysličení organismu. Zároveň se v této době zvyšuje hladina sloučenin odpovědných za křeče a navíc dle serveru Healthline je při brzkém ránu výrazně slabší celkový imunitní systém těla.