Globální oteplování podle odborníků ovlivňuje počasí natolik, že do Evropy začíná mířit velké množství nebezpečného hmyzu.
Postupem let a vlivem globálního oteplování se do Evropy začíná dostávat nespočet nebezpečného hmyzu z tropických oblastí. Ten představuje pro lidské zdraví riziko především z hlediska vážných chorob, jako je například malárie nebo horečka dengue. A bohužel, jak uvádí server TN, na mapě evropského úřadu už se objevila jako vhodný domov pro tento hmyz i velká část České republiky. Odborníci nyní varují společnost.
Evropa je v ohrožení před vlnou komárů
Pozor byste si měli dávat především před komárem tygrovaným, který se obvykle nachází v tropech a pro člověka představuje velké nebezpečí. Do Evropy se sice nemohl nějakou dobu dostat, ovšem vlivem současného oteplování čím dál častěji dochází k jeho odhalení právě na našem území. Situace se má podle odborníků dokonce v následujících desetiletích zhoršovat a budoucí občany tak pravděpodobně čeká velké nebezpečí.
V současné době se komár tygrovaný vyskytuje především na jižní Moravě, jak zmiňuje časopis Živa, ale objevuje se i v Ústeckém, Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji, riziko střetnutí hrozí i ve Středočeském kraji a na Vysočině. Pokud tedy můžete raději si začněte během teplých dnů dávat pozor a používejte vhodné prostředky na odpouzení těchto nebezpečných tvorů. S tím vám mimo jiné dokáže pomoci například i správná strava. Co jíst, aby na vás nešli komáři, jsme na Zdravém Stravování již dříve uváděli.
Tato hmyzí kousnutí vyžadují okamžitou návštěvu lékaře. Příznaky slouží jako poslední varování
V letošním roce se bude se vší pravděpodobností dařit i běžným komárům, na které jsme v Česku zvyklí. Ti mají velmi rádi teplé počasí a většina z nich se líhne již během prvních jarních měsíců. Zvyšování průměrných teplot pak vede i k dřívějšímu zahájení komáří sezóny, uvádí web ČHMÚ. Nejčastěji se s nimi přitom můžete setkat během noci, zejména pokud svítíte na terase nebo máte otevřená okna v domě.