S věkem pokožka postupně ztrácí řadu důležitých látek, které jí dodávají pružnost, vláčnost a mladistvý vzhled. Tyto projevy jsou patrné především v obličeji, kde je pleť nejvíce namáhána a vyžaduje tak zvláštní pozornost a pečlivé ošetřování. Vhodnou péči ji můžete dodat také domácím přípravkem, který si jednoduše vyrobíte se čtyř důležitých ingrediencí.
Účinnost tohoto krému byla již mnohokrát prokázána a jeho pravidelným používáním se vám podaří dosáhnout velmi dobrých výsledků při poměrně nízkých nákladech i náročnosti přípravy. Chcete-li však dosáhnout odpovídajících výsledků, je důležité, abyste kromě správné hydratace a pravidelného používání upravili také svou životosprávu.
Jak vyrobit domácí omlazující krém na obličej
Tento krém má výrazné výživové a hydratační účinky. K jeho výrobě potřebujete následující ingredience:
- med – 1 polévková lžíce
- vazelína – 1 čajová lžička
- jód – 1-2 kapky
- ricinový olej – 1 lžíce
Výroba krému pak vyžaduje důkladné promíchání všech ingrediencí, aby se jejich účinky propojily.
Příprava domácího omlazujícího krému
Postup přípravy krému spočívá v následujících krocích:
- Připravte si skleněnou misku.
- Do misky nakapejte jód.
- Poté přidejte med, vazelínu a ricinový olej.
- Vše promíchejte a misku buď překryjte, nebo směs vložte do uzavíratelné skleněné nádoby.
Celková doba použitelnosti krému je přibližně jeden měsíc, uchovávejte jej ideálně v chladu (lednici). Po měsíci je lepší si vždy připravit nový.
Aplikace omlazujícího krému
Krém lze aplikovat v tenké vrstvě jako vyživující sérum, nejčastěji se však používá jako maska s předepsanou dobou působení a následným odstraněním z tváře. V případě použití jako masky není potřeba používat krém denně, stačí 2-3 týdně, a to následujícím způsobem:
- Vyčistěte pleť obličeje – odličte ji a ideálně otřete čistícím mlékem nebo pleťovou vodou.
- Naneste krém v silné vrstvě na celý obličej.
- Nechte krém působit nejméně čtvrt hodiny, nejdéle však hodinu.
- Odstraňte zbytky krém pleťovou vodou.
Výroba i použití krému jsou velmi jednoduché a nenáročné, co se týká času i finančních nákladů. V každém případě je však nutné používat kvalitní ingredience. To se týká především bílé lékařské vazelíny, která je hypoalergenní. Vazelína neznámého původu může být pro tělo škodlivá a projevit se až dermatitidou nebo nepříjemnou alergickou reakcí.