Během vaření těstovin dělá většina Čechů tuto zásadní chybu, která může člověka stát zdraví

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud se chystáte vařit své oblíbené těstoviny, dejte si pozor na tyto časté chyby. Ve výsledku kvůli nim nemusí chutnat nejlépe.

Těstoviny si získaly oblibu naprosto po celém světě. Tento jednoduchý italský pokrm chutná naprosto skvěle a lze ho uvařit na řadu způsobů, přičemž zdlouhavá není ani jeho příprava. Pokud se je nicméně chystáte vařit i vy, měli byste brát na vědomí typické chyby, které většina nezkušených kuchařů dělá. Nejčastěji se podle lékařky Natalie Olsen jedná o nesprávné nastavení teploty vody v hrnci a množství omáčky.

Typické chyby při vaření těstovin

Většina Čechů má tendenci vařit těstoviny s trochou oleje do měkka a poté je proplachovat studenou vodou. To nicméně dle webu Healthline není nejlepší nápad, neboť kvůli tomu budou méně chutné a stejně tak i méně zdravé. Dále se také zaměřte na výběr správné značky. Nejvíce se vyplatí sáhnout po kvalitnějších a důkladněji zpracovaných baleních. Poté už pokračujte následujícími kroky, díky kterým získáte nejlepší výsledek:

  • Na každých 100 gramů suchých těstovin si připravte 1 litr vody.
  • Ve velkém hrnci dejte nyní vařit vodu a přidejte sůl (7–10 gramů na 1 litr vody). Jakmile se sůl rozpustí a voda začne vařit, přidejte těstoviny (nikdy není dobré dávat je přímo do studené vody).
  • Těstoviny nechte vařit odkryté a na středním plameni, přičemž je občas promíchejte.
  • Samotná doba vaření poté závisí na druhu těstovin, většinou ji naleznete na balení (pohybuje se od 5 do 12 minut).

Tyto oblíbené potraviny znatelně urychlují stárnutí. Kdo se jim vyhne, ten si za pár let poděkuje

solnička
Fotografie: Pixabay

Hotové těstoviny by díky tomuto způsobu přípravy měly mít ne příliš měkkou, ale stále příjemnou strukturu. Nikdy také není dobré je po scezení zalévat studenou vodou, protože by mohly být ve výsledku gumovější. Kromě toho v takovém případě dochází ke smytí škrobu z jejich povrchu, což následně zabrání tomu, aby se na ně přilepila omáčka.

S tou to nicméně také není nikdy dobré přehánět. Pokud v ní těstoviny přímo plavou, může to ve výsledku přebít jejich chuť. Na Zdravém Stravování jsme také radili, jak si můžete připravit domácí náhradu majonézy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]