Mnoho žen po 40 letech začíná přibírat na váze, zejména v oblasti břicha. Odborníci se shodují na důvodech vzniku tohoto problému a také na způsobech, jak s tím bojovat.
Rozšířeným fenoménem, který se objevuje u žen po překročení 40 let, je tzv. „hormonální“ břicho. Jedná se o ukládání tuku v oblasti břišních partií. Vliv na vznik má genetika, věk, ale i problémy s hormonální rovnováhou. Pokud se u Vašich rodičů vyskytuje nadváha, je větší pravděpodobnost, že tímto problémem budete trpět i Vy. Je proto potřeba se o svou postavu starat dávno předtím, než se u Vás nadváha začne objevovat. Ideální způsobem je kontrolovat naši stravu, pravidelně cvičit, dodržovat pitný režim a trávit dostatek času na čerstvém vzduchu.
Vliv genetiky, hormonů, ale i stresu
Neblahý vliv na vzhled našeho břicha, ale i celé postavy, má stres. Jakákoliv stresová situace, psychické trauma nebo deprese se negativně podepisují na ukládání tuku v našem těle. Mnoho žen má také sklony v případě špatné nálady konzumovat větší množství potravin, převážně nezdravých. Odborníci v takovéto situaci doporučují se uklidnit, projít na čerstvém vzduchu a o svých problémech hovořit s blízkými. Na hromadění podkožního tuku má také velký vliv hormonální nerovnováha. K té může docházet vlivem změny klimatu nebo nemoci.
Ke vzniku hromadění tuku v oblasti břicha dochází i vlivem věku. Ve vyšším věku se zpomaluje rychlost akumulace a rozpadu tukových zásob. Tento jev se začíná v těle ženy projevovat právě po dosažení věku 40 let, dochází ke zpomalení metabolických funkcí a následně také ke změně syntézy progesteronu a estrogenu. Je vhodné pro konzultaci vyhledat odborníka.
Jednoduché tipy jak předejít ukládání tuku v problémových partiích
Odborníci na tuto problematiku se shodují, že ideálním pomocníkem je masáž. Během masáže dochází k odstranění toxinů z těla a zlepšuje se tak mikrocirkulace. Důraz je kladen na vyváženou a plnohodnotnou stravu. Ideální jídelníček by měl obsahovat zeleninu, ovoce a obiloviny ve vyváženém poměru. Potřeba je také dopřát si dostatečné množství spánku, protože narušený spánek vnímá naše tělo jako stresovou situaci. Dodržování spánkových režimů se pozitivně odrazí na našem psychickém i fyzickém zdraví.
Postavu ženy ovlivňuje také její psychický stav. Stres, nervové situace, deprese a špatná nálada se na naší postavě podepisují velmi negativním způsobem. Ideálním řešením je naučit se ovládat naše emoce. Pomocníkem nám při tom může být jóga nebo meditace. Odepírat bychom si neměli ani dostatečné množství spánku. Narušený spánkový režim je pro tělo jen další stres. Dodržování spánkových režimů se pozitivně odráží na našem psychickém zdraví a tím i na naší postavě.
Zdroj: WebMD