S panující zimou a nízkými teplotami se stále více z vás potýká s mnoha nemocemi v podobě chřipek, viróz a nachlazení v důsledku špatné funkce vaší obranyschopnosti a přitom stačí tak málo – hlíva ústřičná pro posílení imunity. Hlívu ústřičnou všichni známe jako dřevokaznou houbu, kterou je možné vidět růst především na listnatých stromech. Z těch si čerpá potřebné živiny, jež potřebuje a které jsou velice prospěšné pro i pro lidský organismus. O účincích této houby věděli již staří Číňané, kteří je patřičně využívali pro své zdraví. Chcete-li vědět, jak funguje hlíva ústřičná pro posílení imunity, pak si nenechte ujít dnešní článek.
Hlíva ústřičná pro posílení imunity – příznivé účinky
Na první pohled obyčejná dřevokazná houba, o které by kdekdo mohl tvrdit, že škodí stromům a připravuje je o řadu pro ni důležitých živin. Na pohled druhý je to velice šikovná houbička, která má na lidské tělo a jeho imunitu pozitivní účinky. Chcete vědět jaké? Pak pokračujte ve čtení!
- dokáže snížit hladinu cholesterolu
- uvolňuje ztuhlost kostí, svalů a šlach
- napomáhá k průchodnosti cév a tepen
- chrání srdce
- je nápomocná při léčbě kožních ekzémů a alergií
- upravuje krevní tlak
Co obsahuje hlíva ústřičná?
Jestliže v této houbě nevidíte nic, co by vám ani zdánlivě mohlo pomoci, pak jsou následující řádky určené právě vám. Hlíva obsahuje řadu vitamínů řady B, D, C a K, rovněž obsahuje i železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, bór, jód i selén. Nutno zmínit i přítomnost proteinů, enzymů, aminokyselin, cukrů, mastných kyselin i polysacharidů. Vidíte, na jednu obyčejnou houbičku je toho až až, nemyslíte?
Kde hlívu najít?
Pěstovat hlívu ústřičnou není nikterak náročné a to ani přes skutečnost, že ke svému životu potřebuje specifické podmínky. Jestliže se nechcete pouštět do pěstování, pak stačí zajít do lesa, kde se hojně vyskytuje na pařezích a kmenech strojů.
Obrázek: pixabay.com