Příroda nám nabízí mnohé – čistou vodu s minerály, které potřebujeme, rostliny, které nám pomáhají při nemocech. Jedním ze zázraků, které můžeme využít, je reishi, houba mládí a dlouhověkosti, která roste i u nás na stromech, jako je dub, topol, ořešák nebo platan.
Čínská medicína
Lidé tuto houbu znali už před více než 4 000 lety. Kdysi tuto houbu mohla využívat pouze císařská rodina, tak byla vzácná. Staří Taoisté tuto houbu dokonce označují za „božskou houbu nesmrtelnosti“. Věřili, že z ní lze vytvořit elixír nesmrtelnosti.
Léčivé látky
Reishi obsahuje na 250 tělu prospěšných látek. Velké procento z nich bylo podrobeno klinickým testům a výsledek byl jasný, tyto látky jsou vysoce účinné a reishi je tak oceňována více, než např. blahodárný ženšen. Mezi látky, které obsahuje, pak patří polysacharidy, které pomáhají při redukci nádorů a stabilizují imunitu. Další mi látkami jsou potom adonesin (pomáhá s migrénou), triterpény (protizánětlivé, protinádorové, protialergické účinky) nebo organické germánium, které se vyskytuje právě v této houbě vůbec nejvíce (pomáhá odstraňovat jedy z těla).
S čím si houba poradí
Užíváním reishi nikdy nic nezkazíte. Pomáhá při nachlazení a chřipce s imunitou a odstraněním virů a bakterií z těla. Pokud chcete užívat reishi cíleně, věnujte pozor následujícímu seznamu potíží, se kterými umí bojovat:
- Cukrovka
- Astma
- Malárie
- Deprese
- Epilepsie
- Mrtvice, vysoký tlak, infarkt
- Kožní nemoci – bradavice, opary, popáleniny, ekzém
- Oční onemocnění – glaukom, zánět očního nervu
- Poruchy zažívání
- Revmatismus
- Rakovina prostaty, plic, vaječníků, děložního čípku, prsu, tlustého střeva
- Parkinsonova choroba
- Stařecká neduživost
Užívání
Reishi lze pořídit v tabletkách v lékárně, vždy dejte však pozor, zda jsou tablety 100 % z této houby a nejsou zde žádné chemikálie. Sami si však můžete uvařit například čaj, který lze popíjet celý den: 4 gramy usušené reishi zalijte litrem vody a nechte ji odstát na půl hodiny. Potom vodu vařte půl hodiny na mírném ohni, následně sceďte. Čaj je přirozeně hořký, je vhodné jej ochutit například medem.
Obrázek: pixabay.com