Milia neboli mléčné skvrny se mohou objevit na obličeji v naprosto každém věku. Zbavte se jich pomocí těchto užitečných způsobů.
Milia neboli mléčné skvrny patří mezi nejčastější kožní onemocnění. Ačkoliv tyto drobné bílé tečky postihují především novorozence, objevit se mohou i u lidí v naprosto každé věkové kategorii a jejich příčina pro lékaře bohužel stále zůstává jedním velkým otazníkem. Naštěstí však existuje řada přírodních triků, které vám pomohou s jejich odstraněním, a to zcela přirozenou cestou. Více prozradila lékařka Sara Perkins.
Citronová šťáva a cukr
Citrony se díky svým antibakteriálním, antiseptickým a antioxidačním vlastnostem používají ve většině domácích přípravků pro pleť. Tento domácí peeling připravíte smícháním dvou polévkových lžic cukru (jedná se o skvělý exfoliační prostředek), šťávy z poloviny citronu a jedné čajové lžičky olivového oleje. Jakmile budete mít směs hotovou, jemně jí potřete postižené místo a nechte ji působit alespoň 15 až 20 minut. Nakonec pokožku opláchněte trochou studené vody.
Včelí med
Přírodní včelí med patří díky svým antioxidantům s uklidňujícími vlastnostmi mezi nejlepší prostředky, které vám pomohou zbavit se nejen mléčných skvrn, ale také zánětů a akné, přičemž udrží vrchní vrstvu pokožky zcela hydratovanou. Jednoduše si z tohoto lahodné sladidla udělejte peeling, nechte ho působit alespoň 20 minut a poté ho opláchněte studenou vodou.
Ricinový olej
Ricinový olej obsahuje přírodní složku s antibakteriálními vlastnostmi, která skvěle pomáhá regulovat produkci oleje v pokožce. Díky této vlastnosti je vynikajícím přírodním prostředkem v boji proti kožním onemocněním, jako je akné nebo právě milia. Chcete-li ho použít, smíchejte ho s trochou olivového oleje, poté masku naneste přímo na postižené místo a nechte ji působit, dokud se zcela nevstřebá. Nakonec místo ještě opláchněte studenou vodou.
Vodní pára
Aplikace páry na pleť je skvělý způsob, jak se zbavit usazených nečistot a mléčných skvrn. Tato metoda totiž pomáhá otevírat póry na pokožce, což zlepšuje krevní oběh a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Jednoduše navlhčete ručník v horké vodě a na několik minut ho jemně přitiskněte přímo na postižené místo.
Čajovníkový olej
Čajovníkový olej působí jako přírodní dezinfekční prostředek, který skvěle pomáhá v boji proti mléčným skvrnám. Disponuje totiž antibakteriálními a protiplísňovými vlastnostmi, jež pomáhají tělu bojovat proti jakýmkoliv infekcím. Jednoduše ho proto naneste po umytí na obličej, nechte ho působit přes noc a druhý den ráno ho opláchněte studenou vodou.
Prášek z granátového jablka
Prášek získaný pražením slupek granátových jablek je díky svým antioxidačním a exfoliačním vlastnostem báječný prostředek k léčbě mléčných skvrn. Stačí ho jednoduše smíchat s trochou citronové šťávy, směs poté nanést přímo na postižené místo a následně ho nechat působit alespoň 15 minut. Nakonec vše opláchněte vodou.
Kukuřičný škrob a jablečný ocet
Kukuřičný škrob je další fantastická přírodní složka, kterou můžete použít k odstranění mléčných skvrn, a to obzvláště v kombinaci s jablečným octem. Stačí smíchat obě ingredience dohromady, abyste získali pastu, a tu nanést přímo na ošetřovanou oblast. Nechte ji působit alespoň 25 minut a nakonec ji omyjte studenou vodou.
Zdroj: Healthline