Jakým způsobem bojovat s plynatostí pomocí přírodních látek

Existuje celá řada lidí, kteří trpí nadýmáním navzdory skutečnosti, že nejedli žádnou velkou porci jídla. Nadýmání je nepříjemný společenský a zdravotní problém. Existuje mnoho příčin, které nadýmání způsobují.

Může se jednat o hltání jídla, při kterém člověk spolyká množství vzduchu, ale i o některé potraviny, které nadýmaní způsobují/zhoršují. Patří sem luštěniny, některá zelenina, mléčné výrobky, sladidla, ale i hodně bílkovin ve stravě. Přinášíme vám seznam 4 ingrediencí, které pomáhají při tomto nepříjemném problému.

Heřmánek

Ať už užijete heřmánkový olej nebo si uvaříte heřmánkový čaj, obojí pomáhá zmírnit bolest v oblasti břicha a nadýmání. Heřmánek může pomoci i v případě, že trpíte častým pálením žáhy, průjmem, nevolností, zvracením. Heřmánek je výtečný pomocník také při očistách střev.

Kmín

Kmín pomáhá odstraňovat křeče a bolesti žaludku. Velkým pomocníkem je také v případě, že trpíte syndromem dráždivého tračníku, průjmy, nadýmáním, zácpou. Opět máte na výběr mezi kmínovým olejem nebo čajem. Ne nadarmo se toto koření přidává právě do pokrmů, které obsahují nadýmavé potraviny.

Zázvor

Zázvor je velkým pomocníkem a neměl by chybět v žádné domácnosti. Dokáže snížit plynatost/nadýmání a bolesti břicha. Užívá se také při nevolnosti. Zázvor je přírodní lék na mnoho zdravotních neduhů. Při plynatosti můžete použít zázvorový olej, čaj, limonádu. Rovněž jej můžete přimíchat do pokrmů.

Máta peperná

Máta je velmi oblíbená bylinka, kterou si můžete pěstovat doma v květináči. Rozhodně e vyplatí mít ji po ruce. Máta rovněž uklidňuje zažívání, pomáhá od nevolností, a také od plynatosti. Použít můžete mátový olej, který si natřete na břicho, čaj k pití, mátovou limonádu nebo žvýkat lístky máty.

Obrázky: pixabay.com