Snažíte se dlouhodobě zhubnout a nedaří se vám to? Tato japonská metoda hubnutí je velmi přirozená a založená především na správném způsobu stravování. Již žádné drahé přípravky.
Nadváha a obezita jsou v dnešní době masovým problémem, s nímž bojuje poměrně velké množství lidí. Vyšší, než standardní hmotnost se podepisuje na různých obtížích – kromě nespokojenosti s vlastním vzhledem a z ní plynoucích depresí se jedná především o nadměrnou zátěž na organismus, jež může přejít až do závažné nemoci. Řada lidí se proto soustřeďuje na to, aby svou váhu nějakým způsobem regulovali, a to všemi možnými způsoby včetně léků na hubnutí, drastických diet nebo neuváženého sportování.
Účinek těchto metod je ovšem zpravidla krátkodobý a způsobuje tzv. jojo-efekt, tedy rychlý návrat k původnímu stavu nebo jeho náhlé zhoršení. Naštěstí však existují i účinné metody hubnutí, díky nimž lze dosáhnout optimální váhy dlouhodobě. Jednou z nich je i tato skvělá japonská metoda.
Japonská metoda účinného hubnutí
Tato metoda se skládá ze dvou základních principů:
- jednoduchého cvičení na zmenšování žaludku
- úpravy jídelníčku a stravování
Cvičení na stažení žaludku
Toto cvičení je nutné provádět denně, nezabere však více než pět minut. Budete k němu potřebovat pouze velký kus látky nebo ručník. Provádí se takto:
- Lehněte si na břicho vodorovný povrch.
- Roztáhněte nohy tak, aby byly vaše paty od sebe vzdáleny 20-25 cm.
- Prsty u nohou se dotýkejte země.
- Položte si látku nebo ručník na záda přibližně do úrovně břicha.
- Ležte v této poloze 5 minut.
Cvičení by mělo nastartovat spalování a postupně zmenšovat objem žaludku. Kromě tohoto cvičení můžete spalování dále podpořit lehkými cviky, kterým byste se měli věnovat alespoň 30 minut denně.
Úprava jídelníčku a stravování
Kromě cvičení byste se měli zaměřit také na způsob a charakter stravování. Abyste podpořili výsledky cvičení, začněte konzumovat potraviny v menších porcích, pravidelně, a i vícekrát denně – dáte tak žaludku čas potravu zpracovat a čas trávení se zrychlí. Jídelníček by měl být rovněž upraven z hlediska obsahu – soustřeďte se především na zeleninu (ideálně pečenou), lehké přílohy a ryby. Maso by ve vašem jídelníčku sice nemělo chybět, ale není nutné jej konzumovat denně – snižte počet jídel s masem tak na jednu za dva až tři dny.
Zdroj: Savvy Tokyo