Střevní paraziti mohou být nebezpeční víc, než si myslíte. Mohou způsobovat nebezpečné průjmy, autoimunitní onemocnění, zánět v těle a mnohem více, proto je dobré se jich co nejdříve zbavit.
Nejhorší je, že takový střevní parazit se může do střev a následně klidně i do krevního řečiště dostat různými způsoby, například: špinavýma rukama, kontaminovanou vodou, nedostatečně tepelně upraveným masem – především kuřecím a tak dále. A co je nejhorší? Takové střevní parazity může chytit i dítě na dětském hřišti. Navzdory vysoké úrovní dodržování osobní hygieny není nikdo imunní proti těmto nezvaným hostům v těle. A popravdě řečeno, čím více dezinfikujete ruce a veškeré povrchy doma, tím více náchylní budete.
Umývání rukou je velmi důležité, ale není zdravé, abyste každý den všechny povrchy u vás v domácnosti dezinfikovali, pokud ve vaší domácnosti není nikdo nemocný. A pokud se stane, že nějakého parazita lapíte nebo proti nim chcete preventivně bojovat, vyzkoušejte přírodní metody, které nenaruší pH ve střevech, ale naopak je posílí.
Jak lze odstranit střevní parazity
Paraziti nacházející se ve střevech jsou živé organismy, kterým se u nás ve střevech přímo daří. Jenže jakmile se nám ve střevech přemnoží – někdy se ani nemusí přemnožit, ale pokud máte sníženou imunitu, mohou v těle vyvolat velkou řadu nemocí. Mohou se zde objevit škrkavky, tasemnice, roupy a jiné. Jak jsme již zmínili, dokážou do těla proniknout jídlem nebo nemytýma rukama a vodou.
Domácí lék na odstranění parazitů ze střev
Existuje přírodní lék, který vás při pravidelném užívání zbaví parazitů ze střev. Tento lék je založen na hřebíčku a lněných semenech. Jedná se o směs suchých hřebíčků a lněných semen. Pokud si dopřejete tuto kombinaci každý den, znemožníte parazitům jejich přežití.
Jaké další vlastnosti v sobě ukrývá hřebíček?
Mimo antiparazitických účinků nám hřebíček může nabídnout i antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Navíc zabraňují vzniku toxinům produkovaným střevními parazity, a to především toxinům, které se mohou dostat až do krevního řečiště. A pokud nemáte vředy, hřebíček dokáže tlumit bolesti břicha.
Další výhody lněného semene
Lněné semeno je známé pro svůj vysoký obsah vlákniny, polynenasyceným mastných kyselin a antioxidantů zvaných fytochemikálie. Nejen, že obsahují nerozpustnou vlákninu, obsahují také rozpustnou vlákninu, která se ve střevech obalí takzvaným želé a naváže na sebe toxiny, které vyjdou nevstřebané z těla ven. Další výhody jsou:
- Mírný projímavý účinek
- Posiluje imunitní systém
- Vyživuje střevní mikroflóru
- Antiparazitní a protizánětlivé účinky
Recept na směs proti parazitům
- Sušený hřebíček 1,5 lžíce
- Lněné semínko ¾ hrnku
Obě suroviny rozemelte na hladký prášek, promíchejte, a každý den nasypte dvě lžíce suché směsi do sklenice a zalijte teplou vodou. Důkladně směs promíchejte a vypijte každé ráno na lačný žaludek po dobu tří dnů. Poté tři dny vynechte a dále pokračujte stejně.
Jak poznám, že mám ve střevech parazity?
- Průjem
- Hubnutí bez zjevné příčiny
- Nechuť k jídlu
- Únava, podrážděnost, nekvalitní spánek
- Bolesti břicha nezávazně na jídlo
- Svědění u řitního otvoru a nevolnost
Zdroj: Steptohealth