Několikrát přišla do nemocnice s tím, že je extrémně unavená a mluví nezřetelně. Podle lékařů však byla opilá, a tak ji posílali domů, dokud nešlo do tuhého.
Matka středního věku musela sedmkrát během dvou let navštívit nemocnici, neboť pociťovala zvláštní příznaky. Samo od sebe se jí stalo, že se začala cítit opile, nemohla skoro mluvit a byla šíleně unavená. To lékaři považovali za naprostý vtip a vždy ji poslali domů s doporučením podstoupení psychiatrické léčby. Nakonec však vyšlo dle serveru SkyNews najevo, že trpí takzvaným syndromem vlastního pivovaru.
Nebezpečí zvané syndrom vlastního pivovaru
Přestože padesátiletá žena tvrdila, že nic nepila, pokaždé co navštívila nemocnici, jí byl naměřen alkohol v krvi. Dokonce i příznaky odpovídali, mluvila nezřetelně, sotva udělala nějaký pohyb a cítila extrémní únavu. Lékaři ji však pokaždé sdělili, že má jít domů, neboť je opilá – a když přišla na pohotovost po šesté, doporučili ji navštívit psychiatra. Dokonce i z jejích úst bylo cítit, jako by vypila alespoň jednu flašku vína.
I tak si však nedala pokoj a přišla po sedmé, kdy ji tedy lékař nechal podstoupit pečlivější diagnostiku. Ta následně odhalila, že trpí vážným syndromem vlastního pivovaru. Jedná se o stav, kdy trávicí trakt obvykle kvůli přítomnosti bakterií či určitých kvasinek fermentuje potraviny a mění je právě na alkohol, v důsledku čehož může dojít k intoxikaci organismu. Dietolog ji proto navrhl dietu s nízkým obsahem sacharidů a absolvování měsíční kúry za pomoci antimykotik.
Mladá studentka podlehla během studia v zahraničí vážnému onemocnění, které většina lidí podceňuje
Když už to vypadalo, že je vše v pořádku (nepříjemné příznaky skutečně odezněly), žena se vrátila ke svému běžnému stravovacímu režimu. Následovalo však to samé, jako předtím. Opět se cítila čas od času opilá přesto, že nic nevypila. Musela se tak záhy vrátit k dietě, kterou dodržuje dodnes. S onemocněním se přitom dle serveru Healthline člověk již narodí, přičemž spouštět ho může jak strava, tak i některé léky.