Slunečné počasí, dlouhé večery a teplá rána přímo vybízejí k pohybu. Lákají dokonce i ty, jež neholdují příliš posilovnám a mnohem raději preferují cvičení na čerstvém vzduchu. Využijte přívětivost počasí a možnost dostat se do formy dříve, než vás od toho zima opět odradí.
Pohyb hned ráno
Nepovažujete se za ranní ptáče či někoho, kdo by dobrovolně ráno klusal kolem bloku? To nevadí! Zkuste přijít na chuť rannímu cvičení v jakékoliv podobě. Stačí i svižnější procházka, při které si pročistíte hlavu, nastartujete organismus a dobijete baterie.
Naučte se plánovat cvičení
Pustíte-li se do cvičení, sestavte si pro větší efektivitu cvičební plán. Sice se nikde striktně neuvádí, že se nemůžete hýbat jen tak zbůhdarma, ale když už se do toho pustíte, ať to za něco stojí. Chcete-li dosáhnout redukce váhy, vycházejte z předpokladu, že při cvičení byste si měli držet optimální tepovou frekvenci.
Další pohybové aktivity
Využijte všech možností, které hezké počasí nabízí a hýbejte se co nejvíce na čerstvém vzduchu. Na zlepšení fyzické kondice je vhodná například cyklistika či tenis. Pro zpevnění zkuste třeba jízdu na kolečkových bruslích. Neméně oblíbené jsou rovněž venkovní lekce jógy či pilates, které každým rokem lákají více a více nadšenců.
Zdravé a vyvážené stravování
Nezapomínejte na důležitost jídelníčku. Ten tvoří většinu úspěchu a jeho nesprávná skladba může vést k přibírání i při každodenním tréninku. Stává se to tehdy, když nepřijímáte dostatek živin a organismus reaguje tak, že si vytváří tukové zásoby. Čím více energie vynaložíte u cvičení, tím více energie potřebujete – dle toho pak musíte přizpůsobit své denní menu. K základním pravidlům patří omezení průmyslově zpracovaných potravin a polotovarů. Rovněž sem nepatří slazené limonády a další skryté hrozby moderní gastronomie. Jíst by se mělo přibližně čtyřikrát až šestkrát za den. Nevyplatí se opomíjet i pitný režim, a to obzvláště v horkých dnech.
Obrázek: pixabay.com