O těchto magických benefitech lněného oleje nemá většina lidí nejmenší tušení

Fotografie: Dvortygirl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Lněný olej nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí ho zařadit do svého jídelníčku a brzy pocítíte skvělé změny. 

Lněný olej je velmi účinný přírodní prostředek, který si získal oblibu zejména pro svůj vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Jeho správná a pravidelné aplikace pak dle lékařky Debry Rose Wilson nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo, nicméně ne pro každého je vhodný. Jsou s ním totiž spojovány také určité kontraindikace, ovšem těm se lze vyhnout v případě, že to s ním nebudete přehánět. Skvěle poslouží již lžíce denně.

Prospívá zdraví srdce a chrání před rakovinou

Stejně jako lněná semínka je lněný olej nabitý omega-3 mastnými kyselinami, které prospívají především srdečnímu svalu a krevnímu oběhu. Pravidelná konzumace tohoto přírodního prostředku tedy mimo jiné výrazně snižuje hladinu krevního tlaku a cholesterolu, udržuje cévy pevné a silné a chrání před vznikem zánětu. Mezi jeho další benefity patří i nižší riziko růstu rakovinných buněk, a to zejména v oblasti plic.

Lze tedy říci, že zařazením tohoto přírodního léku se můžete ochránit před rakovinou, nicméně stále je zapotřebí provést studie, které by tuto skutečnost potvrdily. Pravidelná konzumace lněného oleje také dle webu Healthline účinně snižuje zácpu i průjem, přičemž podporuje pravidelnost stolice. Obecně pak podporuje celkovou funkci trávicího systému a chrání ho před výskytem dalších nepříjemností, jako jsou například žaludeční vředy.

Lák od okurek už nikdy nevylévejte. Tyto zdravotní klíčové benefity vám mohou změnit život

lněné semínko
Fotografie: Freepik

Lepší zdraví pokožky

Lněný olej může také pomoci zlepšit zdraví pokožky. Tuto skutečnost potvrdila především dřívější studie, během které zúčastnění zaznamenali zlepšení hladkosti a hydratace své kůže. Vyšlo také najevo, že pomáhá snižovat příznaky atopické dermatitidy, jako je zarudnutí, otok a svědění, a to jak při konzumaci, tak i zevním použití. Na Zdravém Stravování jsme také psali, jak z pohodlí domova vyléčit nepříjemnou bolest kolen.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]