Zápach linoucí se od vašeho těla je způsobený bakteriemi, které milují váš pot. Zbavte se ho jednoduchými a především efektivními způsoby, prozradila je lékařka Debra Rose Wilson.
Tělesný zápach nikdy není u žádné osoby identický. Každý má svůj jedinečný tělesný pach a každý produkuje různé vůně a pachy, například při pocení. Většinou to lidé řeší tak, že se vysprchují, vyčistí si zuby nebo použijí různé přípravky proti pocení a jiné. Pokud ale zápach začne být velmi silný, začneme ho řešit a chceme se ho zbavit těmi nejlepšími způsoby.
Zapáchající nohy a tělesný zápach
Nejen sportovcům, ale i ostatním lidem mohou zapáchat nohy. Jistě je to nepříjemné a pokud nezabírají speciální spreje ani masti, zkuste využít obyčejný ocet. Ten zabere spolehlivě a jeho použití je jednoduché. Má antibakteriální schopnosti a dokáže zatočit i s plísní na chodidlech. Stačí, když si namočíte nohy do lavoru, do octové lázně. A to tak, že smícháte jeden díl octu a dva díly vlažné nebo teplé vody. Síla octu se v teplé vodě znásobí. Nohy máčejte alespoň 20 minut.
Na tělesný zápach bude nejideálnější kávová sedlina. Antiperspiranty z obchodu možná pocení zabrání, ale pouze v podpaží, proto vyzkoušejte peeling kávovou sedlinou. Zbavíte se tak nejen pachu, ale i odumřelé kůže a vaše pleť bude překrásná. Vezměte si jeden díl kávové sedliny, jeden díl kokosového oleje a několik kapek esenciálního oleje, ten ale nemusí být. Smíchejte všechny ingredience a naneste je na vlhké tělo. Jemně je vmasírujte do pokožky a opláchněte.
Citronová voda a alkohol
Citrony jsou oblíbeným ovocem především v zimním období. Jsou bohaté na vitamín C a kyselinu citronovou. Pomáhají v těle udržovat kolagen, zvyšují imunitní systém a chrání tělo před bakteriemi způsobujícími zápach. Pití citronové vody a její nanášení do podpaží změní hladinu pH a sníží tělesný zápach. Stačí vymačkat citron a ředit ho se sklenicí vody. Nápoj pijte každý den, nebo do něj namočte vatový tamponek a přiložte ho na malou chvíli na kůži.
Alkohol je úžasný antibakteriální prostředek. Ničí bakterie a zabraňuje tělesnému zápachu v šíření. Pokud potřebujete deodorant a nemáte ho po ruce, naneste malé množství alkoholu do podpaží. Doporučujeme, abyste se vyhnuli použití alkoholu na čerstvě oholené podpaží. Předejdete tak podráždění pokožky, bolesti a pupínkům.
Kokosový olej a jedlá soda
Kokosový olej má antibakteriální vlastnosti, které prokazatelně pomáhají ústní hygieně. Tento lahodný a voňavý olej dokáže působit proti zánětu dásní, omezuje zubní plak a eliminuje zápach z úst. Stačí si připravit dvě lžičky rozpuštěného oleje a převalovat je v ústech. Přibližně po pěti minutách si ústa vypláchněte teplou vodou. Nebo olej naneste na zuby, nechte působit dvacet minut a poté ho taktéž opláchněte teplou vodou.
Jedlá soda má široké využití nejen v kuchyni. Má silné neutralizační schopnosti. Nanášení samotné sody na kůži může způsobit podráždění, proto bude ideální ji s něčím smíchat. Vyzkoušejte smíchat jeden díl jedlé sody a šest dílů kukuřičného škrobu. Poté přidejte trochu vody, aby vznikla hustá pasta, kterou nanesete do podpaží. Nechte zaschnout a poté odrolte.
Zdroj: Healthline