Jistě už jste slyšeli, že byste měli vypít sklenici vody každé ráno hned po probuzení. Mnoho lidí to dělá a má to na jejich zdraví blahodárný účinek. Zjistěte, proč byste to ale ve skutečnosti měli dělat a co vám to přinese.
Vypít sklenici vody každé ráno má mnoho pozitivních vedlejších účinků. Pokud ji vypijete před jídlem, budete se totiž mnohem rychleji cítit plní a snáze zhubnete. Z tohoto a několika dalších důvodů byste měli začít svůj den se sklenicí čisté vody. Když se ráno probudíte, první věcí, kterou byste měli udělat, je vypít sklenici vody nalačno, a to z důležitého důvodu.
Podívejme se na největší přínosy, ze kterých můžete těžit každý den, když se po probuzení přemluvíme a vypijete jedinou sklenici vody. Pokud vám nechutná čistá voda, můžete přidat plátek citronu nebo okurky.
Nejlepší začátek dne
Možná si říkáte, že se vám ihned po probuzení nechce pít takové množství čisté vody. Je to sice pochopitelné, ale měli byste si z tohoto jednoduchého kroku udělat ranní rutinu. Po nějaké době už vám to vůbec nepřijde podivné a budete pít sklenici vody naprosto automaticky. Přitom můžete hodně pomoci svému tělu, a to jen díky obyčejné vodě. Jak?
Když ráno vypijete sklenici vody, aktivujete metabolismus mnohem rychleji a předejdete tak obezitě. Stimuluje také lymfatický systém a pomáhá při trávení. Můžete tímto způsobem regulovat hladinu kortizolu a celkově posílit imunitní systém. Trpíte-li zácpou, jedná o skvělou možnost, jak se tohoto problému zbavit nebo ho alespoň zmírnit bez použití léků.
Ovlivňuje to z velké části také mozek
Pokud se tělu nedostává dostatek tekutin během noci, snižuje se mentální kapacita mozku a ráno můžete pociťovat nedostatek koncentrace. Možná si nemyslíte, že jde o velký problém, ale za volantem to může být skutečně nebezpečné. Kdyby si každé ráno před opuštěním domu dal každý alespoň jednu sklenici vody, došlo by k méně autonehodám. I když se vám tato extrémně jednoduchá činnost může zdát hloupá, rozhodně to tak není, protože pomůže vašemu tělu správně fungovat po všech stránkách.
Zdroj: WebMD