Jednou ze zemí, kde koronavirus propukl jako první a která má v porovnání s ostatními státy mnohem větší počty zemřelých, je Itálie. Pokud i vás napadla otázka, jak je to možné, že v Itálii je procento úmrtnosti na koronavirus mnohem větší než v jiných státech, máme pro vás několik zajímavých informací.
Téměř polovina zemřelých měla kromě koronaviru ještě další tři zdravotní komplikace
Předně je důležité říci, že devadesát devět procent osob, které v Itálii podle oficiálních zdrojů zemřely na koronavirus, byly osoby, které měly další zdravotní problém.
Konkrétně téměř polovina všech osob, čtyřicet osm a půl procent, trpělo dalšími třemi či více zdravotními potížemi; téměř dvacet šest procent dvěma dalšími zdravotními problémy; dvacet pět procent alespoň jednou další zdravotní komplikací a pouze necelé procento osob netrpělo kromě koronaviru žádnou jinou nemocí či zdravotním problémem.
To je zcela jistě jedním ze základních důvodů, proč je úmrtnost v Itálii tak vysoká, přibližně se jedná o osm procent z celkového počtu nakažených. Imunitní systém těchto osob byl tak již do velké míry oslaben dalšími problémy.
Které nemoci jsou v souvislosti s koronavirem rizikové?
Pokud jde o zdravotní komplikace, které se v souvislosti s koronavirem zatím ukazují jako nejrizikovější, jedná se především o vysoký krevní tlak, kterým trpělo více než sedmdesát pět procent obětí, dále diabetes, který mělo diagnostikováno přibližně třicet pět procent obětí, a srdeční choroby, kterými trpěla přibližně třetina zemřelých.
Tato skutečnost samozřejmě souvisí i s vyšším věkem zemřelých, kdy v Itálii je tento průměrný věk zemřelých osob sedmdesát devět a půl roku.
Například do poloviny března zemřelo v Itálii pouze sedmnáct osob mladších padesáti let a všechny oběti do čtyřiceti let byli muži se závažnými zdravotními problémy.