Peeling neboli odstranění odumřelých kožních buněk je jednou z důležitých procedur, které bychom naší pokožce měli pravidelně dopřát. Díky němu bude vaše pokožka stále svěží a rozzářená.
V drogeriích lze zakoupit nejrůznější speciální exfoliační produkty, proč ale zbytečně utrácet, když velmi účinný peeling si můžete jednoduše vyrobit doma a navíc z přírodních ingrediencí. Jako velmi účinný prostředek na odstranění odumřelých částí kůže funguje kiwi.
Proč kiwi?
Toto exotické ovoce obsahuje velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vyniká především vysokým obsahem vitaminů C, A, E či K. Kromě vitaminů obsahuje rovněž minerály, zejména hořčík, draslík, vápník a fosfor. Kiwi má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví i na naši pleť. Pokud jde o pokožku, urychluje její hojení, bojuje proti volným radikálům, zlepšuje pružnost i hydrataci pokožky. Kromě toho kiwi obsahuje také přírodní enzymy, aktinidin a papain, které pomáhají rozpouštět a odstraňovat odumřelou pokožku. Jeho specifická semínka navíc přirozeně zvyšují účinek peelingu.
Jak si peeling z kiwi vyrobit?
Jednou z možností, jak peeling vyrobit, je použít jedno kiwi, jeden a půl šálku třtinového cukru a dvě lžičky citronové kůry. Začneme tím, že kiwi oloupeme a jeho obsah rozmícháme na kašičku. Do té následně přidáme cukr a citronovou kůru, vše důkladně promícháme a peeling je hotov. Další možností je příprava peelingu z jednoho kiwi, jedné polévkové lžíce hrubé soli a jedné polévkové lžíce olivového oleje. Opět nejprve připravíme kašičku z kiwi, do které následně přimícháme sůl a olej. K přípravě peelingu lze použít i med a ovesné vločky. Jednu čajovou lžičku medu a dvě polévkové lžíce mletých ovesných vloček přidáme k rozmačkanému kiwi a vše důkladně promícháme, až vznikne homogenní pasta.
Jak peeling z kiwi správně používat?
Peeling z kiwi je vhodný pro všechny typy pokožky, skvělých účinků dosahuje především na pleti se sklonem k akné a ucpávání pórů. Existuje hned několik způsobů, jak kiwi při přípravě peelingu využít. Při výběru správného receptu byste měli zvážit strukturu částic, pro citlivou pokožku na obličeji dejte přednost malým a jemným částicím pro tělový peeling můžete zvolit hrubší částice.
Obličejový x tělový peeling
Před nanesením peelingu na obličej, je nutné obličej nejprve důkladně očistit za pomoci čistícího mléka či tonika. Peeling bude následně lépe absorbován a bude pracovat efektivněji. Peelingovou směsí poté jemně krouživými pohyby obličej masírujte přibližně po dobu dvou minut, vyhněte se při tom oblasti očí a úst. Nakonec omyjte peeling vlažnou vodou a naneste na obličej výživný krém nebo olej. Pokud máte mastnější pleť, je vhodné peeling používat dvakrát týdně, pokud je vaše pokožka naopak sušší a citlivější, pak jednou za dva týdny.
V ostatních případech jedenkrát týdně. Pokud chcete peeling použít na tělo, nejvhodnější je provést peeling po sprchování, když je pokožka zahřátá a vyčištěná. Peeling aplikujte na mokrou pokožku, počínaje nohama a masírujte pokožku směrem vzhůru, přes stehna, hýždě, břicho, hrudník a paže. Správný postup má vliv na stimulaci krevního a lymfatického oběhu. Celkový peeling by měl trvat přibližně patnáct minut. Na závěr tělo opláchněte vlažnou vodou. Tělový peeling by se měl provádět pravidelně každý týden.
Fotografie: Pixabay