Podle starověkého učení Feng-shui přináší do domu blahobyt, úspěch a prosperitu. Zde ale pozitivní účinky tlustice, jež bývá označována jako strom štěstí, ani zdaleka nekončí. Její přítomnost vám, kromě hojnosti, zajistí také kvalitnější vzduch. Čerpat však nemusíte pouze z její přítomnosti, léčivé vlastnosti skrývají také její typické silné listy ve tvaru penízků.
Bolest v krku
Tlustice vejčitá, jak zní celý název této nenáročné exotické dřeviny, se díky svému vzhledu stala oblíbenou součástí interiérů. Její původní domovinou je oblast jižní Afriky, kde jsou její listy běžně konzumovány jakožto součást jídelníčku. To není náhoda – místní obyvatelé si jsou plně vědomi jejích protizánětlivých a analgetických účinků, a těží z nich maximum.
Právě protizánětlivé a analgetické účinky jsou prostředkem v boji s nejčastějšími typy zánětů, kam bolesti krku a mandlí bezpochyby patří. K rychlejšímu zotavení se postačí vyplachování postiženého místa roztokem vlažné vody a šťávy z přiměřeného množství listů.
Drobná poranění
Šťáva získaná z listů tlustice obsahuje také látky urychlující regeneraci pokožky v případě drobných poranění v podobě škrábanců, štípanců či řezných ranek. Za tímto účelem přiložte naříznutý list na poškozené místo. Tímto způsobem můžete urychlit také léčbu pásového oparu.
Bolest kloubů
Z látek obsažených v listech tlustice lze získat maximum také v podobě masti. Jejich přímý účinek tak můžete využít například na bolavé klouby a další následky onemocnění pohybového aparátu. Mast aplikujte přímo na bolavé místo, to přikryjte gázou a nechejte tuto léčivou směs působit po několik hodin.
Křečové žíly
Vyhnout se křečovým žilám je pro většinu žen v průběhu stárnutí nadlidským úkolem. Naštěstí proti této nepříjemnosti existuje řada přípravků – syntetických, ale také přírodních. Mezi ty přírodní patří také šťáva z tlustice.
K výrobě tohoto přírodního přípravku postačí míza ze zhruba 20 nadrcených listů tlustice smíchaná s přiměřeným množstvím etylalkoholu – tak, aby směs získala ideální konzistenci. Ta by neměla být příliš tuhá ani naopak řídká. Hotovou směs ponechejte 2 týdny na tmavém, chladném místě. Poté ji jemně vtírejte do pokožky na požadovaném místě, a to nejlépe denně po dobu jednoho měsíce.