Přinášíme vám seznam přírodních antibiotik, která jsou opravdu účinná a budou se vám doma určitě hodit, až vás překvapí nějaká infekce, říká doktor Debra Sullivan.
Není pochyb o tom, že antibiotika jsou zázrakem. Počínaje objevem penicilinu v roce 1928 se rychlá léčba bakteriálních infekcí antibiotiky stala preferovaným řešením pro mnoho lékařů. Na otravné každodenní infekce nám příroda naštěstí poskytuje několik velmi účinných alternativ. Pochopitelně je využívejte jen v případech, kdy nejde o život ohrožující stav.
Přírodní antibiotika se silným účinkem
Jedním z nejsilnějších antibiotik, které lidstvo má, je syrový med. Toto tekuté zlato je díky svým vlastnostem schopné bojovat s infekcemi na několika úrovních, což brání rozvoji bakterií. Léčit infekce lze také koloidním stříbrem. Stříbro používali už před více než tisíci lety Egypťané, Římané a Řekové, později také námořníci a průkopníci, kteří obývali naši zem. Před rokem 1938 to byla hlavní látka užívaná proti různým bakteriím, protože je přirozenější než antibiotika.
Po staletí se používá také kurkuma. Díky svým vlastnostem je toto koření schopné léčit širokou škálu onemocnění. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, takže je mimořádně účinná při léčbě bakteriálních infekcí.
Pomoci ale může také esenciální oreganový olej. Ten má antiparazitické, antifungální, antivirové, antiseptické, analgetické a antioxidační vlastnosti. Oreganový olej je podle studie z roku 2001 stejně účinný jako většina antibiotik.
Zázračný olivovník i čajovník
Antibiotické vlastnosti má také extrakt z olivových listů. Již dlouho se proto používá k léčbě bakteriálních infekcí. Dnes existuje mnoho evropských nemocnic, které používají tento extrakt k léčbě infekcí a posílení imunity pacientů. Antiseptické vlastnosti má také olej z čajovníku. Dokáže tedy ničit infekce způsobené bakteriemi. K léčbě infekcí se používá také echinacea. Je vhodná na záškrt, otravy, otevřené rány i na chřipku nebo nachlazení.
Známé jsou jistě také účinky česneku. O této zelenině a o široké škále jejích přínosů pro zdravý byly napsány celé knihy. Ve skutečnosti byl používaný už v roce 1700 k ochraně lidí před morem. Česnek je známý svými silnými protiplísňovými, antivirovými a antibiotickými vlastnostmi. Neváhejte ho tedy, stejně jako jiné přírodní látky, vyzkoušet. Pokud však máte závažné problémy nebo silnou bolest, nejprve byste měli vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Samoléčení nemusí být zcela bezpečné.
Zdroj: Healthline