Červená pokožka a skvrny na ní nevypadají hezky a jsou člověku nepříjemné. Ženy se je ale snaží pouze zamaskovat různými krémy nebo make-upem. Nejlepším řešením, jak se skvrn zbavit, je zjistit jejich příčinu. Mohou totiž značit vážnější onemocnění.
Proč se na tváři tvoří červené skvrny?
Červené skvrny se mohou tvořit lokálně nebo se rozšířit po celém obličeji. Nejčastější příčinou jsou:
- Dehydratace pleti
- Nadměrné vystavováni slunci nebo soláriu
- Alergická reakce
- Nevyvážená strava
- Nedostatek vitamínů
Jestliže vás zároveň skvrny svědí nebo se odlupují, je to známka dermatologického onemocnění, jako je například ekzém. Zčervenání kůže může znamenat také závažné problémy v těle:
- Hormonální nestabilita.
- Nemoci kardiovaskulárního systému.
- Nemoci ledvin, žlučníku a jater.
- Poruchy žilního oběhu.
Červené skvrny mohou vznikat také používáním nesprávné kosmetiky. Na tváři se může vyskytnout zarudnutí, suchá pokožka, svědění. Použitím správně kosmetiky tyto problémy zmizí. Pokud by ale přetrvávaly, je vhodné navštívit lékaře.
Jak se zbavit zarudnutí tváře?
Výběr léků samozřejmě závisí na druhu onemocnění. U ekzému se doporučují hlavně masti, které zbaví svědění a podráždění. V případě alergických reakcí je nutné užívat antihistaminika a dodržet předepsanou dietu. Stres je také důležitým faktorem. V tomto případě lékař předepíše sedativa.
Kosmetické procedury a jejich funkce
Kosmetické Sony jsou v dnešní době velice moderní a nabídnou vám celou škálu procedur, které vám pomohou k lepší pleti. Navíc vám zkušená kosmetička pořadí, jaké prostředky používat. Pomocí vám může:
- Masáž nebo kryomasáž
- Jílová terapie
- Mechanické čištění obličeje
Jak si poradit doma s pomocí různých potravin
Základem je upravit stravu, odstranit z ní potraviny, které obsahují alergeny a našemu tělu neprospívají. Mezi ně patří čokoláda a další sladkosti, tučné, slané nebo uzené pokrmy. Tyto potraviny raději vyměňte za bílkoviny, zeleninu a ovoce. Během této změny je dobře užívat také vitamíny jako doplněk stravy. Během dne byste měli vypít až 2 litry vody a zbytečně se nevystavovat slunci.
Denní péče o pleť by měla zahrnovat hlavně důkladně čištění. Pro výživu pokožky používejte vhodné krémy. Použít můžete i bylinky jako je heřmánek, měsíček nebo pupeny z břízy. Obličej si rozhodně nemyjte horkou vodou, používejte chladnou. Na pleť si nenanášejte žádné peelingy.
S domácími recepty zabodujete
Výhoda receptů z domácích surovin je snadná výroba, nestojí to velké peníze a suroviny najdete snadno doma.
Okurka s jílem
Nastrouhejte okurku, přidejte lžičku jílu, Které zřeďte s odvarem z heřmánku. Poté aplikujte na zčervenalá místa. Až bude směs suchá, opláchněte obličej.
Medová maska
Pokud nejste alergičtí na med, zahřejte lžíci medu ve vodní lázni a promíchejte s pár kapkami éterického oleje.
Strouhané brambory
Jednu bramboru nastrouhejte na jemném struhadle a zamíchejte se lžící zakysané smetany a několika kapkami mandarinkového oleje. Pokud je směs hustá, zřeďte ji teplou vodou.
Ovesné vločky
Vločky zalijte citronovou šťávou, přidejte kefír.
Zakysaná smetana s medem
Stejné díly medu a smetany smíchejte. Přidejte šťávu z citronu, olivový olej.
Heřmánek s dětským krémem
Pokud máte suchou pokožku, ideální bude maska těchto surovin. Přidejte k nim olivový olej a tuto směs naneste na pleť. Využít ji mohou i děti.
Receptů je spousta. Využít můžete bylinky, vejce nebo tinkturu z česneku. Mezi další patří:
- Bílý jíl z lékárny
- Bílé zelí
- Mořské řasy
- Březové pupeny
Všechny recepty používejte pravidelně, nejlépe několik týdnů. Přestat byste ale neměli ani po uzdravení pleti. Prevence je velice důležitá, zdravá a krásná pleť je naše vizitka.