Být členem královské rodiny znamená dodržovat různá pravidla, kde patří i seznam jídel, která se nesmí konzumovat. Člověk by si pomyslel, že je tomu právě naopak a princové či princezny mohou jíst samá delikatesní a vybraná jídla, o kterých si běžný občan může nechat jen zdát.
Žádné mořské potvory
Budete překvapení, když si přečtete soubor pravidel, které platí pro členy královské rodiny bez výjimky. To, co se nesmí objevit na jejich talíři, jsou měkkýši a mnohé mořské delikatesy. Z jídelníčku byly odebrány kvůli riziku otravy jídlem. Otrava z mořských plžů a mlžů je známá po celém světě. Mořské plody a některé ryby mohou být hrozbou z důvodů otrav a alimentárních onemocnění.
Ryby do zdravého jídelníčku bezpochyby patří, proto mají členové královské rodiny povoleno konzumovat jen určité druhy ryb. A královna Alžběta II. je na tato pravidla vskutku důsledná. Zdá se, že však mají v rodině rebela, který tu a tam přísná pravidla obejde. Je to princ Charles, který si čas od času mořské plody dopřeje.
Nedostatečně tepelně upravené maso
Zákaz se však nevztahuje pouze na mořské plody, ale i nedostatečně tepelně upravené maso (takže žádný krvavý biftek či tatarák). Otrava jídlem je jedna věc, ale nakazit se virem je věc druhá. Mnohdy to člověk nezjistí bezprostředně po konzumaci jídla, ale až za několik hodin a léčba může trvat i tři týdny. Vyřadit z provozu na tak dlouhou dobu člena královské rodiny (kvůli vrtkavosti) je nepřípustné.
Zákaz pití vody z kohoutku
Když princezna Kate a princ William někam cestují (do zahraničí) mají zakázáno pít vodu z kohoutku. A nejen tu… Musí se držet dál od potravin, které mohly s touto vodou přijít do styku. Týká se to například i ovoce a zeleniny. V některých zemích je právě voda z kohoutku důvodem mnoha infekcí. Možná by vám tato opatření mohla přijít vhod, až budete cestovat někam do zahraničí.
Obrázek: pixabay.com