
Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději se rychle poraďte se svým praktickým lékařem. Nejspíše jde o onemocnění slinivky břišní.
Slinivka břišní je sice malý, ale zato velmi důležitý orgán v lidském těle. Jejím hlavním úkolem je produkce trávicích enzymů, které pomáhají štěpit potravu a hrají důležitou roli v jejím vstřebávání. Jak také uvádí doktor Tim Jewell, určitý vliv má rovněž na hormony ovlivňující hladiny cukru v krvi. Jakékoli onemocnění této části trávicího traktu je proto nutné řešit ihned, protože může mít fatální dopad na vaše celkové zdraví.
Příznaky onemocnění slinivky břišní
Pravděpodobně nejčastějším onemocnění slinivky břišní je dle lékaře Saurabha Sethiho akutní pankreatitida, která označuje náhlý zánět tohoto orgánu. Mezi její hlavní příznaky patří intenzivní bolest břicha (obvykle v oblasti nadbřišku), která vystřeluje do zad a zhoršuje se po jídle, nevolnost a zvracení, horečka, slabost, nadýmání, citlivost břicha a v těžších případech také žloutenka či dušnost. Pokud se tento stav neléčí, může přejít do chronického stádia.
V takovém případě pacient navíc nevysvětlitelně hubne a hrozí u něj vyšší riziko obávané cukrovky. Velký pozor byste si poté měli dávat před výše uvedenými příznaky, pokud se spolu s nimi neustále cítíte plní a ztratili jste chuť k jídlu. Tehdy totiž může jít podle Jenneh Rishe o závažnou rakovinu slinivky břišní, která je označována za život ohrožující stav. Pokud poté tento orgán není dostatečně aktivní, může se to zase projevit velmi objemnou stolicí.
Onemocnění jater lze odhalit díky typickým příznakům. Patří mezi ně i tmavá moč a únava
Stejně tak dochází k nadýmání a hubnutí, plynatosti a tělo rovněž není schopné absorbovat důležité složky, jako jsou vitamíny A, D, E a K. V důsledku se poté mohou z dlouhodobého hlediska objevit příznaky, jako je únava a anémie. Jakmile tedy tyto stavy na sobě někdy pocítíte, okamžitě se obraťte na svého praktického lékaře. Na Zdravém Stravování jsme také radili, že nejen trávení podpoří zázvor.