Máte problémy s usínáním? Pak byste mohli vyzkoušet pravidelné pití čaje, které vám pomůže přestat počítat ovečky. Zjistěte, v čem spočívá tajemství tohoto nápoje.
Čím dál více lidí má problémy s usínáním. Každý z nás někdy zažil, že nemohl spát. Někdy je to z důvodu velkého vzrušení (těšíme se na to, co nám přinese další den), někdy naopak stres (z obav nemůžeme usnout) či jiné důvody. Pokud ale žádný z takových emočních projevů neprožíváte a nemůžete usnout, může jít o poměrně vážný problém. Zakročte co nejdříve a zatočte s bezesnými nocemi!
Čaj na nespavost
Kozlík lékařský a levandule mají sedativní účinky, které váš organismus mohou uklidnit natolik, že se vám podaří usnout během okamžiku. Uvolňují napětí a odvrací nespavost. Tyto dvě zázračné suroviny jsou již dlouho součástí lidového lékařství, takže se nejedná o žádnou novinku. Skvělou zprávou je to, že ani jedna z těchto bylinek nemá žádné vedlejší účinky, což se rozhodně nedá tvrdit o barbiturátech, které jsou součástí léků na spaní.
Jak užívat kozlík lékařský?
Kozlík lékařský je velice užitečný, proto jej můžete používat nejen ve formě čaje, ale také jako kapsle. Kozlík můžete kombinovat také s hlohem, což je bylinka, která taktéž podporuje dobrý spánek.
Vhodná je také lípa nebo květy levandule (či esenciální olej z levandule). Původ kozlíku lékařského nacházíme v Asii i Evropě. Kořen této rostliny se po mnoho let používá jako přírodní lék na úzkost, depresi či na příznaky menopauzy.
Čaj proti nespavosti z kozlíku
Pro dobrý spánek postačí dávka 300 až 900 mg kozlíku lékařského podána těsně předtím, než se chystáte do postele. A nejenže vám pomůže usnout, ale podpoří také kvalitní spánek – nebudete se budit v průběhu noci a budete spát hlubokým spánkem. Krátkodobá konzumace této bylinky je považována za bezpečnou pro dospělé osoby. Vedlejší účinky se projevují jen velice zřídka. Pro těhotné a kojící ženy není dostatek důkazů o bezpečnosti, proto by se užívání této bylinky měly vzdát.
Zdroj: Healhtline