Probouzení během noci má své příčiny. Může jít také o vysoký krevní tlak a stres

Fotografie: https://www.myupchar.com/en / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud se neustále probouzíte během noci, rozhodně to neignorujte. Na vině může být hned několik závažných příčin, které není radno podceňovat.

Spánek hraje velmi důležitou roli v životě člověka. Je proto důležité dbát na jeho kvalitu a vždy si pro něj vyhradit alespoň sedm hodin denně. Pokud se však během noci neustále probouzíte, možná se potýkáte s určitými potížemi, jako je dle doktora Meir Kryger například stres. Někdy může být nicméně tato fáze ovlivněna také stárnutím či jinými nevyhnutelnými faktory. V každém případě byste to však neměli ignorovat.

Proč se během noci neustále budíte

Ačkoli existuje mnoho důvodů, proč se lidé probouzí během noci, jedním z těch nejčastějších je stres. V takovém případě je totiž přetěžován nervový systém člověka, což může mít velký vliv na spánek. Pacienti také často pociťují zvýšenou srdeční frekvenci a krevní tlak, které zase negativně ovlivňují usínání, uvádí doktorka Heidi Moawad. Pokud se tedy potýkáte s problémy nebo jste se dostali do náročné situace, zkuste se o tom poradit s vhodným odborníkem a zaměřte se na léčbu.

Z dlouhodobého hlediska totiž stres vážně ovlivňuje kvalitu života člověka a může přispět k dalším vážným nemocem. Typicky pak za neustálým probouzením během noci stojí také chronická nespavost. Tento problém trápí dle University of Illinois většinu populace a jeho následky mohou být opravdu závažné. Pokud ji tedy pociťujete déle než týden, rozhodně to prokonzultujte s lékařem, který vám předepíše vhodné léky nebo poradí jiné metody, jak se dát dohromady.

Díky jediné lžičce tohoto přírodního elixíru se vyspíte lépe než kdy předtím. Dělaly to už i naše babičky

Fotografie: Depositphotos

Další příčinou probouzení během noci může být také stárnutí. Postupem času se totiž mění spánkové cykly jedince a mnoho seniorů se potýká se stavy, které spánek výrazně ovlivňují, dokládají výzkumníci. Ačkoli se toho v tomto případě nedá moc dělat, můžete podstoupit světelné terapie či jiné metody, které vám pomohou tento faktor podpořit. Na Zdravém Stravování jsme také psali o spánku na levém boku a jeho negativních dopadech na zdraví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]