Pupalkový olej má mnoho léčivých vlastností. Jedná se o bohatý přírodní zdroj esenciálních mastných kyselin, především kyseliny gama-linolenové a linolové. Uváděné kyseliny není lidský organismus schopen sám vyrobit, tudíž je nutné doplňovat je stravou. Podávat lze formou tobolek nebo oleje, který se snadno přimíchá do jídla.
S čím vším pupalkový olej pomáhá?
Pupalkový olej zpomaluje stárnutí, zatočí s akné, impotencí, bolestí během menstruace a výtečný je také v období klimakteria. To však není zdaleka všechno. Dále podporuje kardiovaskulární činnost, udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi. Čistí a posiluje cévy, posiluje obranyschopnost, zvyšuje odolnost proti stresu, snižuje chronickou a psychickou únavu, pomáhá při lupénce, alergiích a kožních ekzémech, ošetřuje suchou, citlivou a zralou pleť. Některé ženy dokonce uvádějí, že jim pomohl v boji proti vráskám.
Posiluje nehty a vlasy (výtečný je i proti vypadávání vlasů), čistí krev, pomáhá při léčbě štítné žlázy, onemocnění kloubů, při hemeroidech. Dokonce se díky tohoto oleje můžete rychleji zbavit kocoviny. Je to opravdu lék na všechno. I na léčbu kašle.
Jak pupalkový olej užívat?
Jedná se vskutku o všelék, ale to neznamená, že by jej do sebe měl člověk nalévat po litrech. Doporučená denní dávka u zdravého člověka, jako prevence je 1 čajová lžička na lačno, maximálně 3 čajové lžičky za den. Pokud vám nevadí spolknout lžičku oleje, pak ji stačí zapít. Jestliže se vám spolknutí oleje příčí, lze přimíchat do jídla, nápoje nebo zvolit formu tobolek, které jednoduše spolknete a zapijete.
Odkud se takový všelék bere?
Pupalka dvouletá je velmi krásná rostlinka se žlutými a voňavými květy. Ty však kvetou pouze ve večerních hodinách, tudíž vaše oko potěší jen během noci, jelikož nad ránem odkvetou a odumřou.
Jak se projeví nedostatek kyseliny gama-linolenové?
Jestliže tato důležitá esenciální kyselina v těle člověka chybí, pak nám to dá jasně najevo zdravotními problémy. Patří sem například kožní problémy, zhoršená kvalita vlasů, nehtů, potížemi nervového původu apod.
Obrázek: pixabay.com