Od chvíle, kdy Alexandr Fleming objevil penicilin, byla antibiotika používaná k léčbě jakéhokoli druhu infekce po celém světě. Jejich užívání má však i vedlejší účinky.
Nadměrné užívání antibiotik má mnoho vedlejších účinků. Ty bohužel mnoho lidí ignoruje. Užívání antibiotik vzrostlo od té doby, kdy lékařská revoluce zasáhla rozvojové země. Potřeba rychlého zlepšení zdravotního stavu je jedním z faktorů, který tlačí lékaře a pacienty k tomu, aby se více zaměřili právě na tento typ léčby.
Dlouhodobé užívání může vést k rezistenci
Dlouhodobé užívání antibiotik může vést ke stavu nazývanému rezistence na antibiotika, což vám znesnadní dlouhodobou léčbu antibiotiky. V tomto článku probereme různé typy přírodních léčiv s antibiotickými vlastnostmi, které dlouhodobě neovlivňují vaše orgány. Přírodní antibiotika nejsou nic jiného než koření a byliny, jež jsou k dispozici přímo z přírody a mají vlastnosti, které mohou snížit funkci nežádoucích mikrobů.
Jedním z nejznámějších přírodních antibiotik je česnek. Allicin, který je obsažený v česneku, je extrémně účinný proti bakteriím MRS, díky čemuž je nesmírně cenný pro lékařskou komunitu. Další složka nalezená v česneku zvaná Ajoene je také schopná léčit plísňové infekce. Česnekový extrakt lze použít také na léčbu chřipky a herpes virů a může přinést pozitivní výsledky. Určitě stojí za to ho vyzkoušet, než sáhnete po lécích.
Echinacea, zázvor a další zázraky
Echinacea je vlastně druh sedmikrásky, který se vyskytuje převážně v Severní Americe. Má mnoho výhod pro zdraví. Obsahuje sloučeniny, které mají vynikající antibakteriální a houbové vlastnosti a jsou zvláště užitečné při snižování šíření a růstu těchto mikrobů. Skvělý je také Manuka med, který se sklízí ze speciálních včel, jež pijí nektar z květů stromu Manuka. Manuka má propolis, který bojuje proti infekcím a je bohatá na enzymy.
Červený pepř má také antibakteriální vlastnosti. Kapsaicin je sloučenina, která pepři dodává chuť a pomáhá snižovat pH žaludku, tím brání rozvoji škodlivých bakterií. Léčivé účinky má také zázvor. Asijské koření s všestranným využitím, které se získává z kořene rostliny zázvoru. Antimikrobiální účinky zázvoru používají odborníci na přírodní medicínu. Zázvor může mimo jiné pomoci normalizovat produkci žaludečních kyselin, pomáhá i na nemoci dásní.
Zdroj: Healthline