Po příchodu z nákupu domů je lákavé dát všechny zakoupené potraviny do lednice, abyste předešli jejich zkažení. Ale u některých produktů, po uskladnění do lednice, jen zkázu urychlíte. Podívejte se níže a dozvíte se, které potraviny byste nikdy neměli vložit do chladničky.
Tykvovitá zelenina
Tyto potraviny chrání svoji bohatou dužinu tvrdší slupkou. Například různé druhy dýní, cuketa, patison, meloun a okurka. Pokud budete tuto zeleninu skladovat v pokojové teplotě její výživová hodnota a chuť bude lepší a trvanlivost prodloužíte.
Brambory
Při ochlazení se škrob v bramborách rozpadne, což vede k nepříjemně sladké chuti. Namísto toho položte brambory na chladnější a temné místo, aby byly delší dobu čerstvé.
Rajčata
Chlazená rajčata mají za následek nevýraznou chuť, která je podobná rajčatům zakoupených v polovině zimy. Proto byste neměli nikdy rajčata v ledničce uchovávat.
Chléb
Pokud dáte chléb do lednice, abyste prodloužili jeho trvanlivost, tak Vám to nepomůže. Neboť Vám chléb začne rychleji plesnivět, díky vysoké vlhkosti v obalu. Chuť chlazeného chleba je mdlá. Pro delší trvanlivost dejte chléb v plastovém uzavíratelném obalu do mrazáku a vyjměte v době, kdy ho budete chtít konzumovat. Chléb uchovávejte vždy při pokojové teplotě, ideálně zabalený v utěrce, aby vydržel co nejdéle chutný a měkký.
Cibule
Cibule se v ledničce či mrazničce změní na plesnivou kouli. Uchovávejte je na tmavém a chladném místě, čímž prodloužíte čerstvost. Pokud Vám po vaření zbyde polovina cibule, tak ji vložte do igelitového sáčku a dejte do lednice, takto uskladněnou cibuli co nejdříve použijte.
Med
Pokud si myslíte, že je obtížné vylít med z obalu při pokojové teplotě, potom věřte, že u medu z lednice je to téměř nemožné. V lednici Vám med začne krystalizovat. Med je nelepší uskladnit ve Vaší spíži, v utěsněném obalu.
Dvakrát přemýšlejte před vkládáním těchto potravin do Vaší lednice.
Obrázky: pixabay.com