Většina lidí si s sebou do života nese pravidla, která je naučila jejich maminka. Ale co se týče skladování potravin, jsou tyto pravidla už vážně nesprávná.
Možná si myslíte, že na skladování potravin se nedá nic zkazit. Ale je toho opravdu hodně, co se dá udělat špatně. Bohužel, mnozí ani netuší, že něco dělají špatně a potom se diví, že se jim například něco kazí. Proto byste měli znát několik pravidel, které by se při skladování potravin měli rozhodně používat.
Zelenina a ovoce musí být v sáčcích
Je velice důležité vědět, že pokud nedáte dopustit na toto pravidlo, tak maximálně docílíte toho, že se ovoce a zelenina budou rychleji kazit. Uvnitř sáčku se totiž tvoří kondenzát, který vytváří příznivé prostředí pro bakterie a plísně. Ovoce a zeleninu skladujte nejlépe ve vyhrazené zásuvce a předem je samozřejmě vyjměte z igelitových sáčků. Například petržel nebo kopr můžete v lednici nechávat až 2 týdny, pokud je namočíte do vody.
Lahve s mlékem a kefírem nechte ve dveřích chladničky
Možná si myslíte, že dveře chladničky slouží právě k těmto účelům. Pravda je ale taková, že mléčné výrobky na těchto místech kvasí rychleji. Je to kvůli tomu, že teplota vzduchu zde kolísá, jak čas od času otevíráme dveře chladničky. Mléčné výrobky skladujte nejlépe na spodních poličkách lednice.
Avokádo rozhodně nezmrazovat
Jestli už jste tuhle větu slyšeli, rozhodně jí nevěřte. Avokádo totiž lze zmrazit a ještě k tomu bude mít stejnou chuť jako před zmrazením. Doporučuje se avokádo před zmrazením oloupat, odstranit dužinu a pokapat citronovou šťávou. Poté ho dejte do sáčků a následně do mrazáku.
Konzervované potraviny musí být v ledničce
Masové konzervy, fazole, hrášek, kukuřice a všechny další konzervované potraviny mohou a dokonce by i měly být skladovány mimo lednici. Tyto potraviny je potřeba skladovat při teplotě 0 až +23 a dokonce až +25 stupňů, takže rozhodně najdete jiné vhodné místo pro jejich uložení.
Zdroj: EatingWell