Slintání během spánku může být nepříjemné nejen pro vás, ale i vaši druhou polovičku. Zbavit se ho můžete pomocí těchto způsobů.
Slintání během spánku je poměrně častý problém, který může mít hned několik příčin. Ať už však za ním stojí zablokované dutiny, spánková apnoe, nebo GERD, v každém případě můžete problém poměrně snadno řešit. Skvěle vám podle doktorky Debry Sullivan dokáže pomoci například změna spánkové polohy, která taktéž bývá často na vině. Pozor však, že v některých případech může být příčinou vážné onemocnění, a proto příznak nikdy neignorujte.
Spánková poloha a léky
Za nočním slintání stojí dle doktorky Sullivan nejčastěji spánková poloha. Pokud tento problém tedy trápí i vás, pokuste se před spaním lehnout na záda, díky čemuž budete snadněji kontrolovat tok slin. V případě, že vám na zádech spát nejde, zkuste se podívat hlouběji do problému. Nemusí vám to jít například kvůli refluxu či jiným problémům. Dále pak mohou být na vině i léky, protože nadměrné slintání během noci patří mezi jejich vedlejší účinky.
Nejčastěji se to týká antipsychotik, jako je zejména klozapin, a léků používaných k léčbě Alzheimerovy choroby. Někdy pak mohou být na vině i některá antibiotika. Dle webu Healthline může pomoci i obyčejný citron – respektive jeho skousnutí před spaním. Tím zajistíte, že se ve vašich ústech bude hromadit méně slin a vaše tělo tak nebude mít nutkání vypouštět sliny. Zároveň je dobré držet si správnou hydrataci.
Časté lidové zlozvyky, které doslova ničí kvalitu vašeho spánku: Kvůli těmto chybám jste věčně unavení
Dále se pak už nabízí pouze různé pomůcky, jako je například mandibulární zařízení. To si stačí vložit do úst před spaním a ono už samo zajistí, že se vám bude spát pohodlněji. Kromě toho omezí produkci slin, a dokonce také chrápání, jak uvádí doktor Raj Dasgupta. V extrémních případech je pak na místě zvolit chirurgický zákrok, během nějž vám lékař odstraní slinné žlázy. Na Zdravém Stravování jsme také psali o negativních dopadech spánku na levém boku.