Také obdivujete neuvěřitelnou vitalitu a pevné zdraví britské královny Alžběty II? I ve svých 94 letech vypadá velice dobře a její kondice je stabilní. Jeden z jejich osobních lékařů prozradil tajemství této vznešené dámy. Není v tom žádná věda. Přesvědčte se sami.
Jaké jsou hlavní znaky lidí s pevným zdravím?
Lékař královny Alžběty tvrdí, že lidé, kteří si udržují dlouhodobě pevné zdraví, se řídí těmito principy:
- Myslí na svou fyzickou a duševní vytrvalost: ráno se probouzí veselí, aktivně tráví svůj den a odpočívají pouze večer.
- Dopřejí si dostatek kvalitního spánku: pevné zdraví úzce souvisí s dostatkem kvalitního spánku, který by měl být dlouhý alespoň sedm až osm hodin.
- Udržují si jasný pohled na život: snaží se ve všem vidět to dobré. Nezaměstnávají se negativními myšlenkami.
- Mají dobrou chuť k jídlu: zdraví lidé jedí pravidelně a s chutí. Nikdy nepociťují výčitky svědomí, co se týká konzumace jistých druhů potravin.
Jak poznat, že zdraví není v pořádku?
Rozpoznat zdravotní problémy je vcelku snadné. Poznáte to jak vy sami na sobě, tak i okolí. Existují určitě projevy nedobrého zdraví, jako jsou kruhy pod očima, zašedlá pleť, unavený pohled a indikátorem zdravotního stavu může být i jazyk. Jestliže máte na jeho okrajích otlaky od zubů, může to naznačovat potíže s žaludkem. Načervenalá špička jazyku zase značí problémy se srdcem. Šedý povlak na jazyku je známkou špatné funkce střev a tmavě červené, nebo fialové skvrny na jazyku jsou příznakem chudokrevnosti
Pokud máte na jazyku žlutá povlak a jeho povrch není rovný, můžete se potýkat s jaterními potížemi. Hluboké čáry na jazyku značí možnost gastritidy, nebo žaludečních vředů. Jazyk tedy vypoví mnohé. Můžete si jej hned zkontrolovat u zrcadla.
Jídelníček dle anglické královny
Dlouhověkost podpoří údajně i tento jídelníček, kterým se snaží řídit i samotná britská královna Alžběta. Konzumujte, pokud možno zemědělské produkty, dostatek ovoce a zeleniny. Doplňujte tělu pravidelně i bílkoviny.
Pakliže jste vegetariáni, soustřeďte se na tvaroh, tofu, mandlové mléko a podobně. Pijte dostatek čisté vody denně (alespoň 6 až 8 sklenic). Jezte méně červeného masa. Preferujte spíš kuřecí a krůtí. Vzdejte se kynutého pečiva, smažených jídel, tučných sýrů, hub a citrusových plodů (kromě mandarinek a pomerančů).
Co nejméně solte své pokrmy. Jendou týdně absolvujte detox. Pijte pouze zeleninové a ovocné šťávy, čistou vodu a jezte polévky. A co je vhodné jíst během dopoledne? Vejce, mandle, tvaroh, ovoce, jogurty, nebo obiloviny.
Na obědové menu zařaďte zeleninu, libové kuřecí, nebo krůtí maso, brambory. Potěšit se můžete i ne příliš sladkým dezertem. Večeře by měla být nejpozději mezi sedmou až osmou hodinou. Vyhněte se těžkým kořeněným jídlům a sladkostem.
Úvodní Fotografie: Pixabay