Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky jako bolesti břicha a průjmy, raději zpozorněte. Na vině totiž mohou být střevní parazité.
Střevní parazité se mohou dostat do vašeho těla velmi snadno, a to například prostřednictvím konzumovaných potravin či tekutin. Je proto důležité umět rozpoznat příznaky, které je dokáží prozradit, a následně začít s vhodnou léčbou. Typicky se mohou dle lékařky Judith Marcin prozradit bolestí břicha, průjmem a řadou dalších nepříjemností. Dobré je také dbát na vhodnou prevenci, která vás před nimi ochrání.
Příznaky střevních parazitů v těle
Pokud máte podezření, že máte v těle střevní parazity, rozhodně byste to neměli ignorovat a co nejrychleji navštívit lékaře. Čím déle totiž zůstávají ve střevech, tím intenzivněji se rozmnožují a rostou. Naštěstí existují účinné prostředky, díky kterým je dokážete ze svého organismu do jednoho odstranit a ochránit se před jejich případnými dopady. Mezi běžné příznaky střevních parazitů v těle nicméně dle serveru Healthline patří následující:
- bolest břicha,
- průjem, nevolnost nebo zvracení,
- plynatost a nadýmání,
- únava,
- nevysvětlitelné hubnutí.
Sušené švestky nabízí zdravotní benefity celému tělu. Podpoří i zdraví kostí a regulují krevní cukr
Někteří pacienti se střevními parazity také zažívají úplavici, kdy infekce způsobí průjem s krví a hlenem ve stolici. Stejně tak se může objevit vyrážka či svědění kolem konečníku nebo vulvy (u žen). Jak také zmiňují odborníci, někdy střevní červi nemusí způsobovat žádné příznaky, a proto je dobré dbát na vhodnou prevenci pro každý případ.
Prevence střevních červů
Abyste se před střevními červy ochránili, je důležité pravidelně si umývat ruce mýdlem a horkou vodou před a po použití toalety a před přípravou či konzumací jídla. Dále je vhodné se vyhýbat konzumaci syrových ryb i masa a důkladně očistit každé ovoce i zeleninu, než je budete jíst, radí Cynthia Taylor Chavoustie. Na Zdravém Stravování jsme také psali o potravinách, které urychlují stárnutí.