Otoky kotníků a nohu jsou problém, se kterým se může setkat naprosto každý, a to z různých důvodů. Tyto prostředky vám přinesou rychlou úlevu.
Otok sám o sobě není škodlivý, ale pokud jste se s ním již někdy potýkali, pravděpodobně sami víte, jak může být nepříjemný a často také bolestivý. Nejčastěji k tomuto problému dochází v důsledku úrazu, kdy je obvykle postižena pouze jedna strana těla – při pádu nebo autonehodě však může dojít k poranění obou nohou či kotníků. Abyste se však nepříjemného otoku zbavili, nemusíte chodit do lékárny. Existuje totiž mnoho přírodních prostředků, které vám pomohou mnohem více a zcela přirozeně, říká lékařka Debra Rose Wilson.
Otoky kotníků a nohou
Lidé se často potýkají s úrazy, jako jsou zlomeniny, natažení, podvrtnutí a vykloubení. Tyto nepříjemné problémy však nejenže opravdu hodně bolí a ztíží vám na nějakou dobu váš každodenní život, ale také mohou vést ke zčervenání a otokům kotníků nebo nohou. Nejčastěji se jedná o důsledek závažné bakteriální infekce kůže, která pronikla do těla otvorem v zasaženém místě (bakterie se však mohou dostat do kůže také kousnutím hmyzem nebo pavoukem).
Mezi nejčastější příznaky tohoto zánětu patří především červená, oteklá kůže, bolest, zvýšená citlivost a teplota v postižené oblasti a horečka. Pokud je však jedna vaše noha mnohem větší než druhá nebo máte oteklý obličej a pociťujete dušnost, měli byste raději vyhledat lékaře, protože by příčinou problému mohla být krevní sraženina – ta často souvisí s rozvojem nebezpečných onemocnění, jako je mozková mrtvice nebo srdeční infarkt. Proto tento problém rozhodně nikdy nepodceňujte.
Účinné prostředky, které vám pomohou
Mezi nejlepší přírodní prostředky, které vám pomohou zbavit se otoku a lze je získat téměř v každé lékárně či specializovaném obchodě, patří vitamín B6, jenž pomáhá snižovat zadržování vody v těle a je obsažen v hnědé rýži a červeném mase, vitamín B5, vápník, a vitamín D, které pomáhají vylučovat přebytečné tekutiny, nebo doplněk hořčíku (s obsahem méně než 400 mg na tabletu). Dále pak můžete zvedat nohy do vzduchu při odpočinku, používat studené nebo teplé obklady a vyhýbat se slaným jídlům.
Další domácí léčbou je také jóga, která vám může pomoci zlepšit krevní oběh, a to aniž by příliš zatěžovala tělo. Ačkoliv se to může zdát zvláštní, s otoky vám dokáže pomoci také namáčení nohou do vody při pokojové teplotě (nejlépe s rozpuštěnou epsomskou solí do koupele). Všechny tyto účinné domácí prostředky vám pomohou urychlit uzdravení nepříjemného otoku, a to zcela přirozeným způsobem. Pokud se však problém nebude zlepšovat, raději se poraďte se svým praktickým lékařem.
Zdroj: Healthline, Healthline